Luisu Hamiltonu Velika nagrada SAD, titula sve bliža!

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je na trci Formule  1 za Veliku nagradu SAD u Ostinu ,u Teksasu I primakao se na korak do osvajanja četvrte šampionske titule. Hamilton je ostvario 62. pobedu u karijeri, devetu u sezoni, a petu na stazi u Ostinu. On je trku završio za sat, 33 minut, 50,993 sekunde.Ovom pobedom Hamilton je stekao 66 bodova prednosti nad Sebastijanom Fetelom iz Ferarija i za osvajanje šampionske titule potrebno mu je da zauzme bar peto mesto u narednoj trci u Meksiku, bez obzira na Fetelov rezultat.

Drugo mesto zauzeo je Sebastijan Fetel iz Ferarija, a treći je bio njegov klupski kolega Kimi Raikonen. Četvrto mesto pripalo je Maksu Verstapenu iz Red Bula koji je prilikom preticanja Raikonena u poslednjem  krugu sa sva četiri točka izašao za staze, tako da je kažnjen sa dodavanjem 5 sekundi na rezultat .Peti je bio Valteri Botas iz Mercedesa, a šesto mesto zauzeo je vozač Fors Indije Esteban Okon.

Bodove su osvojili još Karlos Sainc iz Renoa, Serhio Peres iz Fors Indije, vozač Vilijamsa Felipe Masa i Danil Kvjat iz ekipe Toro Roso.

Trku na stazi u Ostinu pratile su brojne poznate ličnosti među kojima i svetski atletski rekorder Jusein Bolt, bivši predsednik SAD Bil Klinton i dvostruki svetski prvak Formule 1 Mika Hakinen.

Naredna trka u šampionatu Formule 1 vozi se u nedelju, 29. oktobra, za Veliku nagradu Meksiku.