Burno u Šapcu: Partizan opet sa penala do bodova!

Mačva vodila, Tavamba izjednačio, penal prelomio meč.

Za razliku od prvog meča ove sezone u Humskoj kada su “crno-beli” pobedili Mačvu 6:1, ovoga puta Partizan je teškom mukom došao do čitavog plena. U meču 16. kola Superlige Srbije Mačva – Partizan 1:3.

Gledali smo zanimljivo prvo poluvreme, domaći su sjajno otvorli meč, i imali nekoliko dobrih prilika, preko Protića i Gemovića, ali nisu uspeli da iskoriste zicere. Kod gostiju ponovo je najagilniji bio Tošić no bez konkretnog učinka. Mačva je povela u 36. minutu golom Mladena Lazarevića iz slobodnog udarca. Levi bek domaćeg tima je nakon dosuđenog prekršaja Evertona, prebacio živi zid i savladao Stojkovića – 1:0. “Crno-beli” su mogli ekspresno do izjednačenja no Tavamba je uprskao veliku priliku nakon što je imao “1 na 1” sa golmanom Filipovićem.

U 54. minutu Tavamba se iskupio za prethodni promašaj. Ostavljen je potpuno sam na petercu. Veliki deo posla obavio je Miroslav Vulićević, koji je “pregazio” Gemovića i pogodio u trepavicu šampionovog napadača.

A onda famozni 84. minut. Inače, u poslednjih pet uzastopnih prevenstvenih utakmica dosuđeno je šest penala za Partizan.Crno-beli” su seriju jedanaesteraca započeli u Surdulici, kada su sa penala pogađali Suma i Tošić, potom je protiv Bačke i Zemuna mrežu na isti način tresao Jevtović. Tošić nije pogodio protiv Borca, ali zato danas jeste kapiten Ilić, koji je bio džoker Miroslava Đukića -1:2.

Sudija Nenad Đokić signalizirao je najstrožu kaznu nakon što se na zemlji našao Danilo Pantić. Domaća publika i igrači burno su odreagovali nakon odluke arbitra iz Užica, pa su se sa trbina stadiona Mačve čuli povici: “Lopovi, lopovi”.

Pobedu Partizana potvrdio je mladi Đorđe Jovanović. Odlično se snašao napadač “crno-belih” i rešio pitanje pobednika u 89. minutu -1:3.

MAČVA – PARTIZAN 1:3 (1:0)

(Lazarević 36 – Tavamba 54, Ilić 86, Jovanović 89‘)

Stadion: FK Mačva

Sudija: Nenad Đokić (Užice)

Žuti kartoni: Matić, Ivić (Mačva), Everton (Partizan)

MAČVA: Filipović – Pejović, Ristivojević, Lazarević, Protić – Ivić, Obrovac (od 87. Jovanović) – Gemović (od 63. Gavrić), Adamović, Arsenijević – Matić.

PARTIZAN: Stojković – Vulićević, N.R. Miletić, Mitrović, N.G. Miletić – Everton, Jevtović (od 46. Ilić) – Janković (od 72. Pantić), Tavamba, Tošić – Ožegović (od 65. Jovanović).