Nikad lakše do pobede, nikad brže i jeftinije do ubedljivog poraza

Građevinarke poražene u Kruševcu sa 4:1. Golove za domaći tim postigle su Karadžić u 16., Lisinac u 50. i 80. i Kričak u 75. minutu, dok je počasni pogodak za gošće iz Beograda postigla Suzana Tanasković u 90+2 minutu.

ŽFK Napredak: Petrović, Dumanović, Karadžić, Živković (od 79. Marković), Josić, Kričak, Lisinac, Sretenović, Raičević, Vučićević, Poljaković.

ŽFK Rad: Miković, Nikolić (od 84. Risteski), Babić, Polić, Pantović, Miletić (od 84. Savković), Tanasković, Milenković, Civrić, Simić, Ćorluka.

Od kada se takmiče u Superligi Srbije građevinarke nikad lakše nisu mogle da stignu do prve pobede kao u Kruševcu, a sa druge strane nikad brže i jeftinije nisu stigle do ubedljivog poraza. Imale su Radovke tokom prvog poluvremena kakvu – takvu igru, imale nekoliko izglednih prilika, nedosuđen jedanaesterac, da bi se to sve srušilo u nastavku utakmice.

Već u prvom minutu meča Radovke su prokockale stoprocentnu šansu. Milenkovićeva je milimiterski precizno uposlila Jelenu Polić, ova se obrela ispred golmanke Kruševljanki, usledio je snažan šut, ali je Petrovićeva hrabrom i smelom intervencijom sačuvala svoju mrežu. Diktirale su nebesko – plave tempo do 15. minuta, a onda i prvi kiks. Bespotrebno je napravljen prekršaj na 25 metara od gola Mikovićeve, iskusna Zorica Karadžić je bila precizna i domaćin, ni kriv ni dužan, olako do 1:0.

Brzo su se devojke sa Banjice trgle iz šoka i krenule agresivno da poravnaju rezultat. U 35. minutu beležimo i grešku sudije Tamare Petrić koja nije dosudila očigledan jedanaesterac za ekipu Rada. Milenkovićeva je sa pozicije desnog krila uputila centaršut u šesnaesterac Kruševljanki, jedna od defanzivnih fudbalerki Napretka je, „iz aviona vidljivo“, zakačila loptu rukom, za sve je to bila najstroža kazna, izuzev za glavnog arbitra. U 41. Tanaskovićeva je sa distance uzdrmala prečku. Dakle, nakon prvih 45 minuta Radu igra i šanse, Napretku minimalna prednost.

U nastavku sasvim druga slika građevinarki. Posed lopte katastrofalan, nisu bile u stanju da loptu zadrže u svom posedu duže od pola minuta, a uz to od njihovih nogu lopta se odbijala kao od „stene“, grešaka na pretek, na svu sreću i Kruševljanke nisu blistale, ali su uspele da svaka njihova lopta upućena na gol iz neizgrađenih šansi, posle grešaka fudbalerki Rada, završi u mreži Mikovićeve.

Loš deganžman Mikovićeve u 50. minutu iskoristile su „čarapanke“ i preko Lisinčeve sa 20 metara duplirale prednost. Golovi Kričakove u 75. i Lisinčeve u 80. minutu takođe spadaju u kategoriju jeftino primljenih.

Kolika je bila dekoncentracija devojaka u nebesko – plavoj sportskoj uniformi u drugom poluvremenu najbolje govori podatak da je kapiten ekipe Mirjana Babić bespotrebno zaradila žuti karton u 85. pri rezultatu 4:0 za domaćina, tako da neće moći da nastupi na narednom meču koji je ,možda i najvažniji, protiv Sloge iz Zemuna. Minut pre kraja utakmice Milenkovićeva je ( veoma raspoložena za igru i jedna od najsvetlijih tačaka u raštimovanom orkestru građevinarki) sve odlično uradila izuzev završnog udaraca,.

I neposredno pred poslednji zvižduk Tamare Petrić, Milenkovićeva je u slalomu prošla kroz odbranu Napretka, i kada je bila u situacija da prosledi loptu u mrežu, srušena je , ovog puta dovoljno za jedanaesterac. Sigurna sa penala bila je Suzana Tanasković.