Derbi začelja pripao Zemunkama

Sloga Radnički golovima Erčeve, Šiškovićeve i Đilasove slavila na Banjici sa 4:0 i prikovala „građevinarke“ za dno tabele.

ŽFK Rad: Miković, Ćorluka, Nikolić ( od 65 Jovanović), Polić, Pantović, Miletić ( od 46 Savković), Tanasković, Milenković, Civrić, Mirčetić ( od 81 Marić), Simić

ŽFK Sloga Radnički: Gardijan, Kuhut, Trutić, Erac, Janković, Šišković, Stoiljković ( od 86 Žiletić), Đilas, Jeftić ( od 79 Mladenović), Veličković, Ćaćić ( od 53 Božović)

U derbiju začelja fudbalerke Sloga Radnički slavile su na Banjici savladavši Rad sa 4:0. Golove za Zemunke postigle su Erac u 12., Šišković u 41. , i Đilas u 45+1 i u 76. minutu.

Ovo je Zemunkama prva pobeda u prvenstvu, dok su Radovke upisale i deveti prvenstveni poraz.

U najavi ovog meča građevinarke su obećale da će dati sve od sebe da upišu prvu prvenstvenu pobedu protiv ekipe kojoj su u 3. kolu „otkinule“ bod u Zemunu. Međutim, to im je bila pusta želja, jer su  olako doživele još jedan od poraza u nizu i sada čvrsto drže “fenjer“ u rukama. Strah od neuspeha se podvukao pod njihovu kožu toliko duboko da ih je strah i od pobede. Ekipa iz Zemuna, očigledno tehnički potkovanija, čekala je svoj trenutak i dočekala. Već u 12. minutu bilo je jasno u kom smeru  meč ide.

Đilasova je sa leve strane izvela kazneni udarac iz ugla, u šesnaestercu Rada usamljena je ostala Ivana Erac koja je trzajem glave poslala loptu u mrežu za prvo slavlje Sloge. Dva minuta kasnije uzvratile su nebesko – plave, Danijela Mirčetić uputila je pas kroz sredinu, Tanaskovićeva nije na vreme pročitala njenu nameru, na vreme je istrčala golmanka Ljiljana Gardijan i uhvatila loptu.

U 16. minutu Đilasova je, ujedno i najveća opasnost po mrežu građevinarki, pokušala sa distance, ali njen projektil je završio preko gola  Posle ranog vođstva fudbalerke Sloge su vrebale svoju šansu iz kontre da povećaju prednost dok su Radovke preskakanjem igre olako gubile loptu i nisu bile u situaciji da ozbiljnije ugroze gol Gardijanove. Četiri minuta pred kraj prvog dela utakmice Šiškovićeva je duplirala prednost svog tima udarcem sa distance. U nadoknadi sudijskog vremena Marina Nikolić je pogrešila na sredini terena, lopte se dokopala Sandra Đilas i iz kontre stavila tačku na prvih 45 minuta i nedostižnu prednost Zemunki.

Pokušao je trener Rada da promenama mesta u formaciji trgne  ekipuiz letargije, ali nažalost bez vidljivijeg rezultata. Jedini i pravi šut ka golu Zemunki uputila je Danijela Mirčetić u 70. minutu, ali lopta je završila pored gola. Pre ove situacije Đilasova je na asistenciju Veličkovićeve bila u poziciji da postigne četvrti pogodak za svoju ekipu, međutim na kraju se spetljala i izgledna prilika je otišla u nepovrat. Ono što je Đilasova promašila u 55. minutu nadoknadila je u 76. minutu kada je iz kontre postigla svoj drugi, a za ekipu četvrti pogodak. Zemunke su znalački privele meč kraju i zasluženo pobedile.

Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostalo je još jedno kolo, a Radovke odlaze u goste podmlađenoj ekipi Vojvodine. Posle toga sledi zimska pauza, a to je vreme za resetovanje tima, jer teško da je ova generacija devojaka, uz nužno uvažavanje svega što je postigla, u stanju da izbori opstanak u elitnoj ženskoj fudbalskoj diviziji tako da su itekako neophodna pojačanja.