Voša osmicom ispratila Radovke na odmor

U poslednjem 11. kolu jesenjeg dela prvenstva u fudbalu za žene Vojvodina je savladala ekipu Rada sa 8:0. Golove za Novosađanke postigle su Stupar u 3., Gajdobranski u 12., Ivanović u 26., 77., 83., Trbojević u 34., Belovan u 39. i Savanović 63. minutu.

Već u trećem minutu goledu u SC „Vujadin Boškov“ najavila je Živana Stupar koja je iskoristila poklon, gostujuće odbrane i olako dovela svoj tim u vođstvo. Naime, na jednu dubinsku loptu upućenu sa 30 – tak metara niko od odbrambenih fudbalerki Rada nije reagovao tako da je Stupareva pored uspavane odbrane „građevinarki“ smestila loptu u mrežu.

Samo devet minuta kasnije Novosađanke dupliraju prednost. Posle gužve u šesnaestercu „nebesko – plavih“, na jednu odbijenu loptu natrčala je Gajdobranski i rezantnim udarcem smestila loptu u mrežu.

U 20. minutu utakmice „građevinarke“ su ostale bez kapitena Mirjane Babić koja je izvukla deblji kraj u nesmotrenom duelu sa jednom od protivničkih fudbalerke, te je završila u Urgentnom centru, srećom bez posledica. Umesto nje u igru je ušla Katarina Kostić.

U 26. minutu 3:0 za Vojvodinu. Posle centaršuta Željke Belovan, Ivanovićeva je iskoristila uspavanost odbrane Radovki i glavom smestila loptu u mrežu. Osam minuta kasnije Ivana Trbojević je udarcem iz voleja sa 30 metara postigla retko viđen pogodak. Tačku na prvih 45 minuta stavila je Belovan u 39. minutu, efektno iz poluokreta.

Nakon „petarde“ bačene u mrežu Radovki u prvom poluvremenu Novosađanke su i u nastavku stvarale i kockale šanse, ali su uspele da postignu još tri pogotka. U 57. minutu Delićeva je pogodila stativu. Jedinu priliku fudbalerke Rada su imale u 59. minutu kada je Milenkovićeva sve dobro uradila izuzev završnog udarca.

Prvi pogodak u nastavku utakmice pao je u 63. minutu nakon jedne uigrane i školske akcije u kojoj su učestvovale Ivanovićeva, Delićeva i Savanovićeva, a ovoj poslednjoj nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu.

Svoj drugi, a za ekipu sedmi, pogodak postigla je Miljana Ivanović, nakon što se lopta odbila od prečke posle šuta Delićeve, a mlada reprezentativka Srbije je pogodila cilj. Tačku na ovaj susret neravnopravnih rivala stavila je Ivanovićeva sedam minuta pre kraja meča, postigavši svoj treći pogodak.

Pokušala je Tanaskovićeva u 85 minutu da dođe do počasnog pogotka, ali Đapićeva je ukrotila njen udarac.

ŽFK Vojvodina: Đapić, Gajdobranski, Belovan (od 56. Savić), Vukčević (od 66. Ostojić), Savanović, Ivanović, Trbojević, Stupar, Delić, Petrović (od 59. Penić), Magovčević.

ŽFK Rad: Đurđević (od 68. Savković), Nikolić, Risteski, Babić (od 20. Kostić), Jovanović (od 78. Marković), Pantović, Miletić, Tanasković, Milenković, Simić, Ćorluka.