GRBAVICA KLJUČALA NA SARAJEVSKOM MINUSU: “Željina” lokomotiva slavila u najvećem derbiju Bosne i Hercegovine! (FOTO)

Fudbaleri Željezničara savladali su u okviru 16. kola BH Telekom Premijer lige BiH gradskog rivala Sarajevo rezultatom 2:1 (1:0).

Nakon što juče nije bilo moguće odigravanje najvećeg derbija u Bosni i Hercegovini zbog obilnih snežnih padavina, meč je odložen za danas sa početkom od 13 sati. Predstavnici FS BiH, glavni sudija, te predstavnici oba kluba izašli su sat vremena pred početak na stadion i ustanovili da su se stekli svi uslovi za odigravanje meča, pa je praznik fudbala, 113. sudar sarajevskih večitih rivala na Grbavici mogao da počne.

(Snežne slike sa Grbavice, nedelja 26. novembar)

Iako danas nije bilo snega, posledice lošeg vremena su bile vidljive. Po blatnajvom i teškom terenu bolje su se snašli domaći i zabeležili veliku pobedu kojom su se bodovno izjednačili sa Širokim Brijegom na čelu tabele (36), dok je Sarajevo ostalo na četvrtom mestu sa 29 osvojenih bodova, koliko ima i petoplasirana Krupa. Upravo u narednom kolu na programu je još jedan derbi između dva prvoplasirana tima na tabeli.

Na današnjem meču je postojao samo jedan tim, to je bio Željezničar! U petom minutu prva prilika da domaće. Zec sjajno ubacuje, a Vojo Ubiparip, dete novosadske Vojvodine, koji je punu afirmaciju stekao u subotičkom Spartaku i Lehu iz Poznanja, glavom šutira preko gola Sarajeva. U desetom minutu Blagojević snažno šutira sa distance, Pavlović odbija loptu, a potom udarac Stanića blokira Stanojević. Četiri minuta nakon toga velika prilika za “plave”. Velkoski je pogrešio, Ubiparip je izašao sam pred gol, zaobišao Pavlovića, šutirao, ali je Novaković izblokirao. Na odbijenu loptu je natrčao Zakarić, ali je šutirao pored gola.

“Željo” je u 25. minutu poveo. Ubiparip je sjajno povukao loptu, podvalio za Gorana Zakarića koji trese mrežu gostiju za 1:0. Tri minuta kasnije prete fudbaleri u bordo dresovima. Hebibović ubacuje, a Velkoski volej udarcem šutira visoko preko gola. U narednom minutu nova velika prilika za “Želju” kada Zec iskosa šutira, a Pavlović sjajno brani. Igrao se 35. minut kada su još jednom pokušali gosti. Ponovo Velkoski sa 18 metara šutira, ali lopta odlazi malo pored gola “plavih”.

Ramović u 41. minutu odigrava za Ubiparipa na levoj strani, ovaj potom šutira, ali je Pavlović bio siguran, pa se na odmor otišlo minimalnim vođstvom domaćina.

Ekipa Admira Adžema je i u drugom poluvremenu bila je puno bolji protivnik od Sarajeva, a u prvih 20 minuta nastavka susreta Sarajevo gotovo da nije imalo niti jedan opasan napad.

Odmah čim se krenulo sa centra Zakarić proigrava Ubiparipa koji snažno iskosa šutira, a Pavlović izbacuje u korner. U narednom minutu velika prilika za “plave”. Stevanović je ubacio, Novaković odbio, a udarac Zeca iz pada odlazi uz samu stativu domaćeg gola.

U 64. minutu ponovo velika prilika za “Želju”. Udarac Zakarića iz slobodnog udarca brani Pavlović, odbijenu loptu vraća Zec, ali sa gol-linije loptu izbacuje fudbaler Sarajeva.

Blagojević u 76. minutu ubacuje, a nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Jadranko Bogičević glavom šutira preko gola. “Grbavica” je proključala u 78. minuti. Zakarić je sjajno proigrao Sinana Ramovića koji pogađa za 2:0.

Četiri minuta pre isteka devedesetog minuta Sarajevo smanjuje rezultat na 2:1. Sarić je ubacio, odbrana “plavih” je loše reagovala, a rezervista Rahmanović ubacuje loptu u mrežu. Do kraja se rezultat nije menjao, pa je tako Željezničar zabeležio važan trijumf u borbi za titulu i slavlje na snegom okovanoj Grbavici moglo je da počne.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski – Stevanović, Graovac, Bogičević, Stanić – Hajdarević, Blagojević – Zakarić, Ramović, Zec – Ubiparip.

SARAJEVO: Pavlović – Hodžić, Mihojević, Novaković, Bekić – Adukor, Stanojević – Hebibović, Sarić, Velkoski – Ahmetović.

Adžem: Pokazali smo da smo ratnici!

Musemić: Zasluženo, bolje su se snašli na ovakvom terenu…

Trener “plavih” Admir Adžem nije krio veliko zadovoljstvo nakon meča.

“Možemo biti prezadovoljni, čestitam ekipi, u ovakvim uslovima je pokazala da smo ratnici, a ne svileni igrači. Sasvim zasluženo smo pobedili, tokom cele utakmice smo se mi pitali kakav će biti rezultat biti.” – izjavio je Adžem.

“Moram istaći da su nas dodatno motivisale izjave nekih igrača koje nisu bile na mestu. Ne znam zašto nas ljudi još uvijek potcenjuju, a mi sve više i više počinjemo igrati onako kako ja želim. Što se tiče Harisa Hajdarevića, on je već igrač i to je ono što nas raduje sve u klubu. Žao mi je što se Šabanadžović razboleo pre dva dana jer bi sigurno dobio minutažu, a pored njih, još će neki igrači dobiti priliku u skorije vreme.” – završio je trener Željezničara.

Šef stručnog štaba Sarajeva Husref Musemić je priznao kako je Željezničar sasvim zasluženo trijumfovao.

“Nije bila loša utakmica za ovako loš teren. Bilo je dosta šansi, a “Željo” je više želeo pobedu, bolje su se snašli u ovim uslovima i zasluženo su trijumfovali.” – rekao je kratko nakon meča Musemić

“Ne znam šta je bilo na početku utakmice i da li je bio penal te da li bi to promenilo nešto. Ko zna šta bi bilo da se ova utakmica juče igrala, ali to su sada neke druge stvari.“ – istakao je Musemić, te dodao još jedanput da se nadao da će teren biti bolji.