ZIMSKE ČAROLIJE U HUMSKOJ! Kiks Stojkovića spasao Vojvodinu i ostavio Partizan na -6!

Fudbaleri beogradskog Partizana imali su priliku da se eventualnim trijumfom nad Vojvodinom približe vodećoj Crvenoj zvezdi na četiri boda zaostatka, posle kiksa “crveno-belih” juče u Bačkoj Palanci. Ipak, po nehumanim uslovima za fudbal, tačnije snežnom kijametu koji je svih 90 minuta pravio probleme fudbalerima, beogradski “crno-beli” i novosadska “stara dama” odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u meču 20. kola Super lige Srbije.

Partizan je u 3. minutu imao lepu priliku, Miletić je iz prve centrirao sa leve strane, lopta je prohujala linijom peterca, za delić sekunde je zakasnio Ožegović, bacio se, ali je nije skrenuo u mrežu. Sjajnu priliku u 20. minutu imao je Tavamba, sa nekoliko metara je probao glavom, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored leve stative gola Novosađana.

Na drugoj strani u 29. minutu odlično je šutiro Kalezić, u donji desni ćošak, ali sjajno je odbranio Stojković. Četiri minuta kasnije povređenog Evertona zamenio je Radin. Odličnu priliku u 36. minutu imao je Kalezić, posle povratne sa šest metara, ali pogodio je svog igrača.

Umalo kazna u narednom napadu, Rockov je loše ispucao loptu, do Tošića, on je sa ivice kaznenog krenuo ka golu, probao sa sedam metara da da gol, ali Rockov je zicer odbranio nogom.

Samo što je krenuo nastavak Partizan je poveo. Sa leve strane je centrirao Miletić, igrač Vojvodine je u pokušaju da izblokira šut skrenuo loptu do koje je prvi stigao Tošić, zaobišao golmana i pogodio skoro iz mrtvog ugla – 1:0. Tri minuta kasnije Tošić je izašao zbog bola u listu, zamenio ga je Marjanović, a odmah potom je dobro šutirao i Pantić, ali je Rockov odbranio. Tavamba je posle kornera Marjanovića u 69. minutu sa peterca pogodio stativu.

Mnogo duela, mnogo uklizavanja, bilo je i šuteva ka golu, ali nepreciznih viđeno je u narednih petnaestak minuta.

I, onda neočekivano izjednačenje. Centaršut sa desne strane, golman “crno-belih” Stojković jednom rukom pokušao je da uhvati loptu na petercu, ispala mu je, udarila štopera Miletića u nogu, prevarila obojicu, uz to su se sudarili, a poklon je iskoristio Kojašević, uklizao je i gurnuo loptu u mrežu za konačnih 1:1.

Iako je do kraja meča bilo još dosta vremena, jer je sudijska nadoknada bila sedam minuta, promena nije bilo.

PARTIZAN – VOJVODINA 1:1 (0:0)

Beograd – Stadion: Partizana.

Gledalaca: oko 2.000

Sudija: Zoran Široki (Smederevo).

Pomoćnici: Vladimir Jovanović (Čačak) i Srđan Minić (Rača).

Žuti kartoni: Mitrović (Partizan), Jovančić (Vojvodina).