JOŠ JEDAN PORAZ ORLOVA NA EP: Srpski rukometaši izgubili od Norveške i definitivno se oprostili od snova o polufinalu!

Za rukometaše Srbije više nema nade da mogu do polufinala Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, jer su na startu druge faze šampionata izgubili od reprezentacije Norveške sa 27:32 (17:17).

U novoformiranoj grupi, čiji se mečevi igraju u Zagrebu, „orlovi“ su i dalje bez bodova, a kako Norvežani i Šveđani već imaju po četiri, i bolji su od nas u međusobnim susretima, preostale dve utakmice sa Francuskom i Belorusijom ne mogu da produže san.

Izabranici selektora Jovice Cvetkovića su, soidno odigrali prvo poluvreme, ali je u odbrani škripalo. Iako su jurili vođstvo rivala, uspeli su i da povedu pred pauzu, da bi se na odmor otišlo rezultatom 17:17.

Opet su  rukometaši Srbije pokazali mnogo slabosti i grešaka u napadu, posebno u drugom delu drugog poluvremena, kada je svetski vicešampion napravio razliku i lako došao do četvrtog boda, koji će im značiti u borbi za prolaz dalje. Norvežani su pitanje pobednika rešili u prvih 10 minuta nastavka kada su serijom 7:2 stekli prednost koja je za naše rukometaše bila nedostižna.

Kapiten Žarko Šešum i Bojan Beljanski sa pet golova bili su najefikasniji kod „orlova“, po četiri su dali Darko Đukić i Petar Nenadić, dok su kod Norveške po osam puta pogodili Sanser Sagosen i Kristijan Bjornsen.

Srpski rukometaši sledeći meč u Zagrebu igraju protiv Francuske u ponedeljak.