EP FUTSAL: Portugalci šampioni Evrope, titula za povređenog Rikardinja! Rusima bronza

Futsal reprezentacija Portugala savladala je selekciju Španije sa 3:2 u uzbudljivom finalu Evropskog prvenstva u Sloveniji.

Prvi put u zvaničnoj utakmici seklekcija Portugala je pobedila Špansku reprezentaciju i smaknula je sa trona Evrope. Poveli su novi šampioni preko magičnog Rikardinja, kome je bilo potrebno svega 59 sekundi da u „Stožicama“ zatrese mrežu i postigne sedmi gol na turniru. Do kraja prvog poluvremena „furija“ je uspela da izjednači golom Tolra, koji je zajedno sa Linom izigrao odbranu rivala.

U drugom poluvremenu bilo je šansi na obe strane, a jedna od najboljih je bila kada je Andrea Koelja je uputio udarac sa ivice šesterca i pogodio prečku. U 32. minutu meča Španci dolaze do prednosti, a Lino je bio precizan i pogodio za 2:1. Jedan od heroja utakmice je svakako Bruno Koeljo koji doživeo je povredu u prvom poluvremenu zbog koje je iznet sa terena, da bi se vratio na teren u drugom i postigao gol za 2:2. Portugal se izborio za produžetak, odnosno za dva puta po pet minuta, a upravo tada se rasplamsala utakmica.

A, onda šok za Portugal! Rikardinjo se povredio i jedva je napustio teren. Situacija koja neodoljivo podseća na onu iz finala Evropskog prvenstva 2016. godine u Francuskoj kada je i Ronaldo, kao najbolji igrač reprezentacije, morao da napusti utakmicu. Ali Portugal je u oba puta postao prvak Evrope!

U odsustvu Rikardinja, Bruno Koeljo je preuzeo ulogu lidera ekipe, a 56 sekundi do kraja, upravo on je pogodio za konačnih 2:3!

Za najboljeg igrača turnira proglašen je, pogađate… Naravno, Rikardinjo! On je ujedno i najbolji strelac takmičenja.

Ranije u subotu, Eder Lima postigao je jedini gol u tvrdoj i neizvesnoj utakmici između Rusije i Kazahstana i doneo „zbornaji“ bronzanu medalju posle tri uzastopna poraza u finalima evropskih prvenstava – 1:0 (0:0).

PORTUGAL: Andre Souza, Pedro Kari, Bruno Koeljo, Žoao Matoš, Rikardinjo. Klupa: Bebe, Viktor Ugo, Andre Koeljo, Tunja, Nilson Migel, Fabio Sesilio, Marsio Moreira, Pani Varela, Tijago Brito. Selektor: Žorže Braz.

ŠPANIJA: Pako Sedano, Ortiz, Pola, Migelin, Aleks. Klupa: Hesus Erero, Tolra, Bebe, Adolfo, Solano, Lin, Lozano, Rafa Usin, Hoselito. Selektor: Lopez.