Dortmund u 94. do pobede protiv Ajntrahta, gol Luke Jovića!

Sve uzbudljivija je bitka za mesta u evrokupovima, devet bundesligaških ekipa u trci je za tri mesta koja vode u evropsku elitu.

Fudbaleri Borusije pobedili su na svom terenu u Dortmundu Ajntraht iz Frankfurta sa 3:2, u utakmici 26. kola Bundeslige i vratili se na treće mesto na tabeli. Borusija je povela autogolom Marka Rusa u 12. minutu, a izjednačio je srpski igrač Luka Jović u 75. minutu. Dva minuta kasnije novo vođstvo domaćima doneo je Miši Batšuaji, dok je na 2:2 izjednačio Dani Blum. Pobedu domaćima obezbedio je Batšuaji u četvrtom minutu nadoknade vremena, svojim drugim golom na utakmici.

Remi Štutgarta i Red Bul Lajpciga više je „zaboleo“ goste, jer su „bikovi“ u trci za Ligom šampiona. Meč je završen sa najnepopularnijih 0:0.