„Desetka“ Spartaka u Subotici za četvrtinu finala Kupa Srbije

Subotičanke posle devet meseci primile prvi gol.

ŽFK Spartak: Cetinja, Baka, Slović, Ilić, Filipović, Dorine (od 46. Emi Flavije), Bradić, Pavlović (od 46. Kler Marfi), Mostarac, Marenić, Kričak.

ŽFK Rad: Nikolić, Savković (od 55. Arsić), Miljković, Babić, Polić, Kostić, Jovanović, Tanasković, Milenković (od 74. Risteski), Stamenić (od 64 Živković), Ćorluka.

Fudbalerke subotičkog Spartaka plasirale su se u četvrtinu finala Kupa Srbije, pošto su u osmini finala na svom terenu savladale odgovarajuću selekciju beogradskog Rada sa 10:1. Golove za Subotičanke postigle su Marenićeva u 19., 42., 69., i 80., Ilićeva u 33. i 50. (penal), Pavlovićeva u 45., Slovićeva u 60., Emi Flavije u 62., Matićeva u 78. minutu, dok je jedini pogodak za „građevinarke“ delo kapitena domaće ekipe Violete Slović.

Uprkos ubedljivom porazu „nebesko-plave“ devojke sa Banjice su pružile snažan otpor kaznenoj ekspediciji iz Subotice, posebno u prvih pola sata igre kada su u ravnopravnoj borbi stigle do rezultatskog egala. Potom je „građevinarkama“ postepeno ponestajalo snage što je iskoristio aktuelni šampion države i pobednik Kupa da dođe do dvocifrenog rezultata. Ovaj susret ostaće upamćen i po tome što su Subotičanke primile prvi gol posle 5. juna 2017. godine kada su u finalu Kupa Srbije savladale niški Mašinac sa 2:1. Gol razlika 72:0 u 11 dosadašnjih prvenstvenih kola dovoljno govori o ubojitosti i neprikosnovenosti plavih „golubica“ u srpskom ženskom fudbalu.

Već u 2. minutu na asistenciju Slovićeve tamnoputa Dorine se obrela sama pred Marinom Nikolić, ali golmanaka „građevinarki“ je padom u noge uspela da sačuva svoju mrežu. Inače Marina je prinudno stala na gol na ovom meču, iako se radi o defanzivnoj fudbalerki odlično se snašla među stativama i kako stvari stoje izrašće u fantastičnog čuvara mreže, ukoliko se za to bude odlučila.

Sve do 19. minuta vođena je ravnopravna borba na sredini a onda na asistenciju tamnopute Dorine, Marenićeva je nemilosrdna i dovodi svoj tim u vođstvo, 1:0.

Četiri minuta kasnije strelac vodećeg pogotka za Subotičanke lepo se oslobodila rivalki, snažno šutirala, pri čemu je dobro uzdrmala stativu.

U 24. minutu majstorija Suzane Tanasković. Turbo Su, se odlučila za napad preko desnog krila, iako je u prvom poluvremenu igrala na poziciji desnog beka, savladavala je prepreku za preprekom kao u veleslalomu, potom se odlučila na centaršut, kapiten domaće ekipe Violeta Slović nespretno je reagovala i zakucala loptu u sopstvenu mrežu, tako da su plave „golubice“ primile prvi gol nakon devet meseci. Nije dugo trajala radost „građevinarki“. U 33. minutu „nebesko-plave“ su primile jeftin gol, dok su kombinovale Filipovićeva i Ilićeva one su to nemo posmatrale što je ova druga iskoristila i neometana poslala loptu u mrežu. U poslednja tri minuta prvog poluvremena potpuno je pala koncentracija „građevinarki“, a osetio se i pad u fizičkoj spremi, pa su plave „golubice“ postigle dva gola.

Prvi pogodak je proistekao posle odlične kombinacije Marenićeve i Dorine, a ova prva koristi priliku da postigne svoj drugi, a za ekipu treći pogodak. Neposredno pred poslednji zvižduk sudije koji označava kraj poluvremena, Pavlovićeva je iskoristila jednu dubinsku loptu, zaobišla golmanku Marinu Nikolić i prosledila loptu u mrežu za 4:1.

U petom minutu nastavka igre Miljkovićeva je nepropisno zaustavila u svom šesnaestercu „rezervistkinju“ Kler Marfi ,pa je opravdano dosuđena najstrožna kazna. Sigurna sa 11 metara bila je Marija Ilić. Od 50. do 59. minuta blistala je Marina Nikolić koja je u tri navrata zaustavila neugodne udarce Baka Aline, Kričak Anđele i Emi Flavije.

Ipak, Nikolićeva je bila nemoćna u 60 minutu kada je Violeta Slović glavom iz blizine poslala loptu u mrežu za 6:1.

Visok rezultat i nedostatak kondicije da se isparira znatno fizički spremnijem rivalu, uticali su da se „građevinarke“ povuku na svoju polovinu, a do kraja meča golove za subotičke plave „golubice“ postizale su Marfijeva u 62., Marenićeva u 69., Matićeva u 78. i Marenićeva u 80. minutu je svojim četvrtim pogotkom stavila tačku na ovaj meč.

Mlade „građevinarke“ osvetile svoje starije drugarice

(ŽFK Rad ne treba da brine za svoju budućnost)

U predigri osmine finale Kupa Srbije između Spartaka i Rada snage su odmerile mlađe selekcije ova dva kluba koje se takmiče u Razvojnoj ligi Vojvodine, odnosno Beograda – U (15). Mlade „građevinarke“ su ubedljive slavile sa 6:0 i osvetile svoje starije drugarice. Golove za Rad postigle su Nevena Radovanović (2), Zorana Mladenović, Nikoleta Balan i Sara Šebek (2).

Nasmejano lice trenera Danijele Mirčetić govorilo je više od svake reči:

„Presrećna sam zbog dobre igre i ubedljive pobede moje ekipe jer je ostvarena protiv najbolje i najorganizovanije ekipe u srpskom ženskom fudbalu. Ponosna sam na moje devojčice koje su pokazale da su budućnost kluba sa Banjice“, iskrena je Danijela.

Do početka takmičenja u Razvojnoj ligi Beograda ostalo je još 15 dana a Danijela Mirčetić otkriva planove.

„Posle odlično odrađenih priprema na Tari, odigrali smo dve prijateljske utakmice, prvu protiv Leštana 1:1 i ovu protiv Spartaka 6:0, predstoje nam još dva ili tri kontrolna susreta,  već sad mogu da kažem da smo spremne za početak takmičenja gde ćemo potvrditi svoj kvalitet i fabrikovati fudbalerke za prvi tim“.