POZNATI ČETVRTFINALISTI LIGE EVROPE: Erikson pogurao Arsenal, CSKA moćan u Francuskoj, Plzen pao posle produžetka, Atletiko je sila!

Fudbaleri Atletko Madrida, postali su danas prvi učesnici četvrtfinala Lige Evrope, pošto su i u revanšu bili bolji od Lokomotive iz Moskve sa ubedljivih 5:1, te su slavili ukupnim rezultatom 8:1.

Španska ekipa je povela u 16. minutu utakmice preko Koree. Nakon primljenog gola Rusi su zaigrali dosta bolje i samo četiri minuta kasnije uspeli da izjednače rezultat, a strelac je bio Macije Ribus. To je bio ishod prvog poluvremena. U nastavku utakmice viđena je neverovatna igra Ateltika, pošto su uspeli da postignu još četiri pogotka. Ponovo su u vođstvo došli već u 47. minutu pogotkom Saula Nigeza. Onda je Fernando Tores u razmaku od pet minuta postigao dva gola. A konačan rezultat postavio je odlični Antoan Grizman u 85. minutu meča. Ekipa Dijega Simeona opravdala je ulogu favorita u ovom dvomeču, i sada mirno čeka žreb u Nionu koji je na programu u petak u 13 časova.

Posle Atletika iz Madrida prolaz u četvrtfinale potom su obezbedili i Olimpik Marsej, Lacio, lisabonski Sporting i Red Bul Lajpcig.

Francuski tim je i u revanšu bio bolji od Bilbaoa i slavio sa 2:1, te je sa ukupnih 5:2 prošao među osam najboljih ekipa u drugom po rangu evropskom takmičenju. Paje i Okampos su doneli veliku prednost Marseju, dok je Injaki Vilijams samo uspeo da smanji na 1:2, što nije bilo dovoljno da se izbegne eliminacija.

Lacio, za koji nisu nastupali Sergej Milinković-Savić (zbog povrede) i Dušan Basta, opravdao je ulogu favorita uprkos tome što je pred revanš u Kijevu imao nepovoljan rezultat koji je doneo iz Rima 2:2. U Ukrajini je uspeo da slavi 2:0 i tako nastavi učešće u Ligi Evrope. Lukaš Leiva i Stefan de Vraj su odveli Rimljane do četvrtfinala.

Red Bul Lajpcig je uspeo da izbaci Zenit našeg Branislava Ivanovića, jednog od favorita za trofej u ovom takmičenju. Tako je posle pobede na svom terenu od 2:1 na gostovanju u Rusiji bilo 1:1, pa su Nemci sa ukupnih 3:2 otišli dalje. Kapiten Srbije je odigrao ceo meč za tim iz Sankt Peterburga.

U meču između Plzena i Sportinga rezultat je bio identičan kao i u Lisabonu 2:0, tako da su produžeci odlučili o putniku u narednu fazu. Srećniji i spretniji bili su Portugalci, pa je Partizanov dželat završio takmičenje. Na kraju je bilo 2:1, a tim iz Lisabona je imao šansu i da pre produžetaka reši pitanje pobednika, ali „lavovi“ nisu uspeli da realizuju penal u 93. minutu. Gol vredan plasmana u četvrtfinale postigao je Batalja u drugom minutu sudijske nadoknade prvog produžetka.

Fudbaleri Arsenala obezbedili su plasman u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su i u revanšu derbija ove runde savladali Milan sa 3:1 i ukupnim rezultatom 5:1 prošli su među osam najboljih ekipa.

Izabranici Arsena Vengera bili su u veoma dobroj situaciji posle pobede u prvom meču u Milanu od 2:0, ali je utakmica u Londonu počela veoma loše za „tobdžije“. Poveli su „roso-neri“ sjajnim pogotkom Hakana Čalhanoglua, pa je nada italijanskog velikana da može u narednu fazu naglo porasla. Ipak, ona je bila kratkotrajna, pošto je u 39. minutu Dani Velbek poravnao iz penala, koji je sam i iznudio. Međutim, taj detalj je izazvao velike kontroverze, jer je bilo evidentno da je napadač Arsenala odglumio kontakt sa Rikardom Rodrigezom, na šta je švedski sudija Jonas Erikson naseo. Velbek je bio siguran izvođač i vrati je egal u meč. To kao da je slomilo fudbalere Milana, koji su u nastavku bili neprepoznatljivi. Primili su još dva gola, pa su Granit Džaka i Dani Velbek odveli Arsenal dalje.

Među osam najboljih ekipa prošao je i moskovski CSKA, koji je nadoknadio minus iz prvog meča (0:1), pa je slavio u revanšu sa 3:2 i na osnovu više golova u gostima plasirao se u četvrtfinale.

U osmini finala je stao i Dortmund, koji nije uspeo da nadoknadi 1:2 protiv Red Bul Salcburga, pa je u drugoj utakmici remizirao 0:0.

LIGA EVROPE, REVANŠI ČETVRTFINALA:

Lokomotiva Moskva – Atletiko Madrid 1:5 (1:1) – prvi meč 0:3

(Ribus 20′ – Korea 16′, Nigez 47′, Tores 65′ pen., 70′, Grizman 85′)

Atletik Bilbao – Olimpik Marsej 1:2 (0:1) – prvi meč 1:3

(Vilijams 74′ – Paje 38′ pen., Okampos 52′)

Dinamo Kijev – Lacio 0:2 (0:1) – prvi meč 2:2

(Leiva 23′, De Vraj 83′)

Viktorija Plzen – Sporting Lisabon 2:1 posle produžetaka (2:0, 1:0) – prvi meč 0:2