BAJERN (JOŠ) NIJE PRVAK! Lajpcig savladao Bavarce u derbiju, ima još nade za Keln, minimalac Dortmunda!

Fudbaleri Red Bul Lajpciga priredili su najveće iznenađenje 27. kola Bundeslige, pošto su savladali Bajern sa 2:1 i tako zadržali šanse da i naredne sezone zaigraju u Ligi šampiona. Ujedno je i promocija titule velikana iz Bavarske odložena za neko naredno kolo.

Šampioni Nemačke su poveli u 12. minutu preko Vagnera, i kada se očekivala još jedna lagana pobeda ekipe iz Minhena, razigrala se domaća ekipa.

Do izjednačenja su fudbaleri Lajpciga došli u 37. minutu preko Nabija Keite, da bi potpuni preokret i veliko slavlje doneo Verner u 56. minutu meča.

Ovaj trijumf je domaće vratio je u igru za Ligu šampiona, sada su na šestom mestu sa 43 boda, imaju dva manje od Ajntrahta koji je četvrti, dok su Bavarci neprikosnoveni, jer imaju čak 17 bodova više od drugoplasiranog Šalkea.

U nedelju su prethodno odigrano još dva meča Bundeslige.

Fudbaleri Kelna osvojili su važne bodove u borbi za opstanak, pošto su savladali Bajer iz Leverkuzena sa 2:0.

Domaća ekipa je došla u vođstvo već u devetom minutu, a strelac je bio Osako. Veliki problem za goste bio je i crveni karton koji je dobio Alario.

Keln je povećao prednost u 69. minutu preko Zolera, koje i postavio konačan rezultat utakmice. Miloš Jojić je zbog povrede propustio meč za domaće.

„Jarčevi“ su ovim trijumfom pretekli Hamburg i sada su na 17. mestu na tabeli, a imaju pet bodova manje od Volfsburga koji je prvi tim iznad zone ispadanja.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u prvom meču dana ekipu Hanovera sa 1:0 atraktivnim pogotkom Mičija Batšuaija.

Pred 81.360 gledalaca na „Signal Iduna parku“, 25-godišnji Belgijanac je digao ceo stadion na noge potezom koji je izveo sredinom prvog poluvremena. Andre Širle je, naime, u 24. minutu centrirao iz kornera, a Batšuaji izveo skok-šut, poslavši loptu u mrežu petom.

Ovaj trijumf je učvrstio „milionere“ na trećem mestu tabele, sa četiri više od prvog pratioca, Ajntrahta, a jednim manje od drugoplasiranog Šalkea. Vodeći Bajern, uz meča manje, ima čak 18 više od Borusije.

Što se Hanovera tiče, on je ostao 13. na tabeli nemačkog šampionata, sa sedam bodova više od učinka koji trenutno vodi u Cvajtu.