Juve kiksnuo, Napoli opet u igri! Zlata vredan trijumf Sasuola!

U 28. kolu Serije A ekipe Juventusa i SPAL-a su remizirale – 0:0.

„Stara dama“ je odigriala neočekivano bez golova i tako propustila šansu da odmakne Napoliju na sedam bodova, ali ekipa iz Napulja ima meč manje i priliku da istopi prednost šampiona na samo dva boda. I pored terenske inicijative tokom celog meča tim Masimilijana Alegrija nije uspeo prilike da pretvori u pogodak, pa je SPAL odoleo i osvoji za njih veoma važan bod u borbi za opstanak. Sastav iz Torina je i dalje prvi sa 75 bodova, dok je tim iz Ferare na 16. mestu sa 25.

Fudbaleri Sasuola savladali su Udineze kao gosti sa 1:2 i tako zabeležili neverovatno važan trijumf u borbi za opstanak. Poveli su u 42. minutu, autogol je postigao Adnan, vrlo brzo su domaći reagovali i izjednačili u 44. preko Fofane. Nastavak meča doneo je izjednačenu igru sve do 74. minuta kada pobedu Sasuolu donosi Sensi.

Ekipa Udinezea igra jako loše u poslenje vreme, vezala je i peti poraz zaredom, od čega drugi na Friuliju. Gostima je, kako smo rekli, ovo bila važna pobeda, jer su pobegli iz opasne zone pa sada imaju 27 bodova, tri više od prvog tima u zoni ispadanja ekipe Krotonea, a Udineze je na 11. mestu sa 33 boda.