Mitrović razbio Nigeriju u Londonu!

Reprezentacija Srbije pobedila je Nigeriju u prijateljskoj utakmici u Londonu 2:0 (0:0) golovima Aleksandra Mitrovića. Centarfor Fulama je mrežu Nigerijaca tresao u 68. i 81. minutu, oba puta na asistencije Filipa Kostića.

Kakva razlika u igri „orlova“ u samo pet dana. Posle blede slike u petak u Torinu protiv Maroka (1:2), večeras su u Londonu igrali onako kako navijači od njih očekuju.

Selektor Mladen Krstajić je promenio petoricu igrača u odnosu na prethodnu utakmicu i na teren stadiona engleskog četvrtoligaša Barneta poslao uglavnom igrače koji su činili okosnicu tokom kvalifikacija. Istina, sada u drugačijem sistemu (4-4-2) nego kod Slavoljuba Muslina.

Od starta su „orlovi“ bili bolji rival. U uvodnih pola sata su dominirali, da bi u finišu prvog poluvremena malo „popustili“. Tih 15-ak minuta predstavljali su jedini period igre kada su Nigerijci mogli da pariraju našoj reprezentaciji.

U nastavku su Krstajićevi izabranici ponovo zagospodarili terenom. Držali su rivale daleko od svog gola, a polukontrama i kontrama mu pretili. I onda je sredinom drugog poluvremena sve počelo da se naplaćuje.

Mitrović se u 68. minutu prvi put upisao u strelce kada se izborio za loptu, proigrao Kostića na levom krilu, ovaj je „zavrnuo“ na prvu stativu, odakle je napadač Fulama zatresao mrežu.

U 81. minutu isti tandem je postavio konačan rezultat. Tadić je probio po levom krilu, akciju je nastavio Kostić koji je ušao u kazneni prostor i dao povratnu, a Mitroviću nije bilo teško da drugi put zatrese mrežu Nigerije.

Navijačima Srbije ovaj meč protiv, ruku na srce, oslabljene Nigerije uliva nadu da naša reprezentacija može da napravi dobar rezultat na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Jer, kako reče Krstajić u najavi, u svakoj utakmici važan je rezultat. A večeras može da bude zadovoljan i igrom i pobedom.

SRBIJA – NIGERIJA 2:0 (0:0)

Stadion: „Hajv“ u Londonu.

Strelac: 1:0 Mitrović (68), 2:0 Mitrović (81).

Sudija: Kreg Pouson (Engleska).

SRBIJA: Stojković – Rukavina, Ivanović, Nastasić, Kolarov – Milivojević, Matić (od 65. Grujić) – Tadić (od 90+1. Ne. Maksimović), Ljajić (od 80. Živković), Kostić (od 88. Gaćinović) – Mitrović.

NIGERIJA: Uzoho – Ebuehi, Trost Ekong, Ajdovu (od 85. Aina), Avazijem – Ndidi (od 85. Agu), Obi, Ivobi (od 88. Ađaji) – Onazi (od 77. Ogu), Mozes (od 46. Igalo), Musa.