DORTMUND ĆE POSLE OVOG MEČA DUGO DA BOLUJE! „Klasiker“ više ne postoji, Bajern je drugi svet! HSV i Keln sve bliži „cvajti“!

Bajern Minhen – Borusija Dortmund 6:0! Nije to bio ni „d“ od derbija, tačnije čuvenog „klasikera“ nemačkog prvenstva, a semafor dovoljno govori kako je protekla utakmica 28. kola Bundeslige. Ekipa Jupa Hajnkesa nije matematički osigurala titulu, ali su mogli da joj uruče šampionski pehar zbog svega prikazanog na Alijanc areni. Jasno je da će trofej ostati u Minhenu, a još je jasnije da je Bajern nedodirljiv u Nemačkoj.

Bila je to impresivna predstava branioca trona protiv jednog od najvećih rivala koji je demoliran. Ređali su se pogoci kao na traci, već do poluvremena je pukla „petarca“ i domaćin je u nastavku imao milosti, pa je „povukao ručnu“ i brojao do šest. Sam početak je nagovestio katastrofu „milionera“… Već u petom minutu je Levandovski zatresao mrežu na asistenciju Milera, Hames Rodrigez je povisio na 2:0, a već u 23. minutu je bilo sve rešeno, jer je Miler krunisao sjajnu akciju i dodavanje kolumbijskog veziste sa levog krila. U strelce se upisao i Riberi u finišu prvog poluvremena, i to tako što je maestralno prebacio golmana Burkija, dok je Levandovski sa još dva gola potpisao demoliranje Borusije.

Fudbaleri Hofenhajma razbili su Keln sa 6:0, a najneizvesnije bilo je u duelu Hanovera i Lajpciga – 2:3.

Hamburg ostaje na poslednjem mestu i polako gubi šanse za opstanak u najjačem rangu nemačkog fudbala. Na gostovanju Stutgartu je odneo bod sa 1:1. Sve je dobro počelo po goste, jer ih je Holtbi doveo u vođstvo u 18. minutu, ipak, pre odlaska na odmor Ginček je postavio konačan rezultat. Filip Kostić je odigrao ceo meč za „fenjeraša“.

Hofenhajm je na svom terenu torpedovao Keln i tako ga gurnuo ka ispadanju. Golove za domaći tim postizali su Gnabri u 22. i 47. minutu, Uth u 56. i 65, Rup u 61. i Zuber u 72. Miloš Jojić nije učestvovao u ovom debaklu „jarčeva“ zbog povrede kuka.

Šalke je na svom terenu slavio protiv Frajburga 2:0. Dugo su gosti odolevali, ali onda je Kaliguri u 62. minutu iz penala zatresao mrežu, tri minuta kasnije Petersen je dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja, a Burgstaler je nedugo zatim iskoristio brojčanu prednost i rešio dileme oko pobednika. Matija Nastasić odigrao je celu utakmicu za domaćina.

Red Bul Lajpcig nastavlja poteru za mestom koje vodi u Ligu šampiona. Vicešampion je odneo ceo plen sa gostovanja Hanoveru i to pogocima Forsberga, Orbana i Polusena. Sane i Fulkrug su bili strelci za domaćina.

Leverkuzen i Auzburg odigrali su meč bez golova, a Gojko Kačar nije bio ni na klupi gostujućeg tima.