Luka pogodio, pa se povredio! Dortmund siguran protiv „švaba“

Fudbaleri Borusije Dortmund brzo su zaboravili debakl 6:0 od Bajerna u prošlom kolu, kao i činjenicu da su Bavarci već osvojili šampionsku titulu.

Svesni da sada mogu i moraju da se okrenu samo borbi za drugu poziciju „milioneri“ su u nedelju sa ubedljivih 3:0 savladali Štutgart na Vestfalenu i prišli drugoplasiranom Šalkeu na samo bod zaostatka. Borbu za titulu vicešampiona nastaviće sljedećeg vikenda upravo derbijem protiv Šalkea na Veltins Areni.

U taj duel Šalke će ući posle poraza od „fenjeraša“ HSV-a, a Borusija posle ubedljive pobede nad Štutgartom, koji je doduše odigrao dobrih 45 minuta i bio bliže golu Burkija, nego što su „žuto-crni“ bili mreži Cilera.

Golman Štutgarta je ipak vadio loptu iz mreže pre odlaska u svlačionicu, nakon vrlo srećnog pogotka Kristijana Pulišića.

Odnos snaga potpuno se promenio u drugom poluvremenu, a već posle samo tri minute igre Borusija je udvostručila prednost. Odličnu akciju u šesnaestercu gostiju izveli su igrači Borusije, a Sahin je asistirao za Batšuaija koji sa nekoliko metraa šalje loptu za 2:0 i svoj sedmi gol u sezoni.

Deset minuta kasnije bilo je jasno da će Borusija Dortmund definitivno da se revanšira „švabama“ za poraz 2:1 u prvom delu sezone. Pogodak za konačnih 3:0 postigao je Filip, isti igrač koji je postigao jedini gol za Borusiju jesenas na Mercedes Benz Areni.

Mogla je Borusija i do ubedljivijeg triumfa, ali je Badštuber u dva navrata odlično reagovao u svom šesnaestercu, a najbolju priliku za počasni pogodak Štutgarta propustio je iskusni Mario Gomez pogodivši prečku.

Mladi reprezentativac Srbije Luka Jović (20) nastavio je seriju pogodaka, dao gol i u četvrtom uzastopnom kolu i pritom se i povredio.

U 49. minutu utakmice protiv Hofenhajma, dok je postizao svoj osmi pogodak u Bundesu ove sezone, napadač Ajntrahta je osetio bol. Levom nogom je poslao loptu u mrežu, a na desnu je praktično seo.

Dok je slavio gol činilo se da taj pad nije ostavio posledice, ali je trener Ajntrahta Niko Kovač ipak morao da ga izvede iz igre nekoliko minuta kasnije.

„Luka Jović“, skandirao je stadion dok je srpski centarfor napuštao igru, a Hofenhajm je nedugo potom izjednačio na 1:1 preko Gnabrija, pa je Kovač uveo u igru i drugog srpskog internacionalca, Mijata Gaćinovića…

Bio je to i konačan rezultat ovog meča kojim se dodatno zakomplikovala situacija u borbi za Ligu Evrope, odnosno Ligu šampiona. Šansu da preskoče Ajntraht imaće Red Bul Lajpcig i Leverkuzen koji igraju u ponedeljak (20.30).