Kosanović pokvario Veselinovićev debi na klupi „lala“, Spartak pobedio Voždovac i došao do trećeg mesta!

Fudbaleri Napretka upisali su važnu pobedu nad Vojvodinom golom Miloša Vulića iz jedanaesterca u 57. minutu i tako došli na deobu pete pozicije s Čukaričkim, dok je Aleksandar Veselinović poražen na svom drugom debiju na klupi „lala“.

Stari-novi trener Novosađana, koji je do ovog meča sa njima imao skor dve pobede i dva remija, ovoga puta se nije radovao.

Napredak je u vođstvo došao u 57. minutu kada se okliznuo desni bek Milan Lazarević, danas menjao suspendovanog Ivana Lakićevića, i lepo po toj strani napao brzonogi Aleksa Vukanovića koga bez faula nije mogao da zaustavi mladi Ranko Veselinović.

Talentovani štoper Vojvodine je srušio rukom napadača Napretka, a arbitar Srđan Obradović pokazao je na „belu tačku“ i uz to dodelio žuti karton Veselinoviću.

Vulić, koji je malo pre penala ušao u igru, određen je za izvođača i prevario Rockova.

Vojvodina nije uspela da stvori pravu šansu, češće ih je Napredak ugrožavao iz opasnih kontri, pa su tako ostali tek na jednom dobrom pokušaju preko Aleksandra Radovanovića u prvom poluvremenu kada je lopta prošla pored stative.

U drugom meču dana videli smo pobedu Spartaka nad Voždovcem (1:0) pogotkom defanzivca Kerkeza kojim se tim iz Subotice probio na treće mesto!

Bila je to pobeda na debiju Vladimira Gaćinovića na klupi „golubova“ koji su sada zbog bolje gol-razlike oni su sada ispred Radničkog iz Niša, pa nas tako do kraja sezone očekuje uzbudljiva borba za mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Čukarički – Radnički 2:3 (1:0)

(Kajević 45′, Docić 85′ – Babić 50′, Subić 75′, Mićić 81′)

Crvena zvezda – Partizan 2:1 (2:0)

(Radonjić 18′, Pešić 21′ – Ožegović 90’+8)

Napomena: Pre podele bodova uoči trećeg kruga Superlige, FSS je kaznio Crvenu zvezdu i Partizan oduzimanjem dva boda.