Zvezda je na +9, i gotovo sigurno je novi šampion Srbije!

Da je tim Vladana Milojevića bolji od glavnog konkurenta Partizana, uverio nas je u trećem ovosezonskom derbiju, kada je na stadionu „Rajko Mitić“ nadigrao najvećeg rivala i pobedio 2:1 (2:0), u prvom meču (kolu) plej-ofa.

Strelci za domaćina bili su Nemanja Radonjić u 18. i Aleksandar Pešić u 21. minutu. Partizan je tek u poslednjem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena postigao gol iz penala preko Ognjena Ožegovića.

„Crveno-beli“ apsolutno su zaslužili tri boda, a, na kraju krajeva, i šampionsko slavlje, jer su ove sezone pokazali najviše. Partizan je samo pobeda mogla da vrati u život, međutim, „crno-beli“ su na još jednom važnom meču podbacili, odigrali očajno, bez hrabrosti, s puno grešaka i na kraju im je ostalo samo da čestitaju boljem – a to je Crvena zvezda.

Nažalost, ni ovaj derbi nije mogao da prođe bez incidenata. Sredinom drugog dela došlo je do sukoba navijača Zvezde i Partizana na zapadnoj tribini, pa je usledio prekid od četiri-pet minuta.

Početak utakmice nije mnogo obećavao, Zvezda je kontrolisala igru ali nije uputila šut u okvir gola u prvih 18 minuta. Partizan je delovao nepovezano, sa retkim izletima na polovinu Crvene zvezde.

A, onda… Napad Crvene zvezde nije nešto mnogo obećavao. Slavoljub Srnić je odigrao do Nemanje Radonjića, koji je bio na 19-20 metara, nešto iskosa sa leve strane. Mladi fudbaler je vukao loptu metar-dva napred, povukao se i Miroslav Vulićević pred njim, usledio je udarac iz kolena, lopta je pogodila stativu i završila u mreži.

Zvezda je povela, a vrlo brzo postigla je još jedan gol. Nepuna tri minuta kasnije 2:0! Nemanja R. Miletić, u verovatno svom najgorem izdanju od kada je postao deo Partizana, pogrešno je dodao loptu na svojoj polovini, ona je odmah prebačena do Bena, koji je video slobodnog Aleksandra Pešića na levoj strani u kaznenom prostoru, usledio je pas i majstorska reakcija napadača Zvezde. Lepo je prebacio reprezentativnog golmana Vladimira Stojkovića i svom timu na početku meča obezbedio kapitalnu prednost.

Imala je Zvezda još prilika do odlaska na domor. Ben i Radonjić nisu uspeli da približe „parni valjak“ katastrofi, dok su „crno-beli“ bili praktično bezopasni.

U drugom poluvremenu bilo je svega, samo ne fudbala. Malo se igralo, a mnogo više se soliralo, s puno prekida. Zvezda nije stvorila nijednu priliku, a Partizan tri i iz jedne poentirao, ali kasno, u poslednjem minutu sudijske nadoknade.

Zoran Tošić je odlično izveo slobodan udarac, Milan Borjan je odbranio, lopta se od prečke vratila na peterac, gde je oboren Ognjen Ožegović. Danilo Grujić je pokazao na „kreč“, a napadač Partizana bio je siguran s 11 metara.

I posle gola Partizana došlo je do incidenta, ovaj put među igračima. Epilog su dva crvena kartona, jedan za Donalda, a drugi za Sumu.

Do kraja Superlige ostalo je još šest kola i teško da se bilo šta može promeniti u borbi za titulu prvaka. Ona će se, po svemu sudeći, 14. maja preseliti iz Humske u Ljutice Bogdana.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 2:1 (2:0)

Stadion: „Rajko Mitić“.

Gledalaca: 35.131.

Sudija: Danilo Grujić.

Strelci: Radonjić u 18′, Pešić 21′ za Crvenu zvezdu, Ožegović (pen) u 96′ za Partizan.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Babić, Le Talek, Rodić – Jovičić, Krstičić, Radonjić (od 81′ Donald), Ben (od 90′ Milijaš), Srnić (od 90′ Srnić) – Pešić.

PARTIZAN (4-4-2): Stojković – Vulićević, Mitrović, N. R. Miletić, N. G. Miletić – Đerlek (od 53′ Tošić), Zdjelar, Pantić, Janković (od 88′ Suma) – Tavamba (od 81′ Ivanović), Ožegović.