Plave golubice brojale do deset

Golovima Marsele Nasimento u 4., 8., 17., 73., 77., 87., Milane Golubović u 44., Tijane Filipović u 67., Marije Radojičić iz penala u 82. i Baka Aline u 85. minutu fudbalerke subotičkog Spartaka ubedljivo slavile na Banjici rezultatom 10:0 (4:0).

ŽFK Rad: Miković, Arsić, Ćorluka, Babić, Nikolić, Pantović, Miletić (od 80. Jovanović), Tanasković, Milenković (od 84. Marković), Civrić, Simić (od 65. Andrić).

ŽFK Spartak: Kostić (od 87. Cetinja), Vajda, Marsela Nasimento, Radojičić, Filipović, Nina Dorin (od 58. Baka Alina), Golubović, Pavlović (od 46. Bradić), Mostarac, Matić, Marenić.

U 6. kolu Superlige Srbije fudbalerke subotičkog Spartaka ostvarile su ubedljivu pobedu od 10:0 nad domaćim Radom. Od početka susreta „plave golubice“ su preuzele terensku inicijativu te su do poluvremena vodile sa 4:0 da bi u nastavku meča postigle još pola tuceta golova. „Građevinarke“ nisu imale rešenja za ekstra raspoložene Marselu Nasimento, Ninu Dorin i Mariju Radojičić koje su bile nerešiva enigma, a njima uz rame bile su Tijana Filipović i Milana Golubović. Uostalom u timu aktuelnog šampiona i najboljeg ženskog kolektiva u Srbiji nema slabog mesta.

Foto FK RAD

Ofanzivnom igrom „plave golubice“ su brzo stigle do vodećeg pogotka preko tamnopute Nasimento. Nina Dorin je sa distance pogodila prečku, lopta se odbila do usamljene Brazilke kojoj nije bilo teško da je iz blizine prosledi u mrežu. Prednost Subotičanki udvostručila je maestralna Marsela Nasimento u 8. minutu evrogolom sa 25 metara, kada je skinula paučinu iz ugla gde se spajaju prečka i stativa. Ni slavni Lav Jašin to ne bi odbranio iz njegovih najboljih dana. Gol za TV špice! Posle opipljivog vođstva Subotičanke su imale još tri izgledne prilike u 10., 11. i 16. minutu, ali je Sofija Miković bila uspešnija od Sare Pavlović i Marsele Nasimento, dok je udarac Tijane Filipović završio tik iznad prečke. U 17. minutu fenomenalna Nasimento het – trikom najavljuje najteži poraz „građevinarki“ tokom postojanja kluba. Posle brzog vođstva „nebesko – plave“ se postepeno oslobađaju pritiska, ali Sofija Miković je i u tom delu meča imala pune ruke posla, jer je u 25., 32., i 35. minutu na maestralan način zaustavila udarce Nine Dorin, Marije Radojičić i Sare Pavlović. I taman kada se pomislilo da će se na odmor otići sa „tricom“ u mreži Radovki, Milana Golubović je na asistenciju Marije Radojičić naterala Mikovićevu da po četvrti put vadi loptu iz mreže.

I u nastavku utakmice fudbalerke Spartaka nastavljaju sa ofanzivom koja u uvodnom delu nije materijalizovana, što zbog sjajnih odbrana golmana „građevinarki“ , što zbog promašaja navalnog reda Subotičanki. U 64. minutu beležimo lepu akciju „plavih golubica“ kada je Marija Radojičić sa distance pogodila prečku, a na odbijenu loptu atraktivno je odreagovala Nasimento, pri čemu je bila neprecizna. Tri minuta kasnije Spartak stiže do prvog gola u nastavku meča. „Petardu“ u mrežu Radovki ubacila je Tijana Filipović, a golu je prethodila odlična akcija Radojičić i Nasimento koja je pri tom pogodila stativu, a na odbijenu loptu natrčala je „desetka“ Subotičanki i sprovela je u mrežu. Ubrzo najbolja pojedinka na meču, brazilski virtuoz Marsela Nasimento postiže dva gola, prvi u 73., drugi u 77. minutu, pri čemu je ovaj poslednji, zaista, bio efektan. Posle „sedmice“ Radovke su klonule i fizički i psihološki tako da su do kraja meča „plave golubice“ postigle još tri gola, Marija Radojičić u 82. iz pravilno dosuđenog penala, Baka Alina u 85. minutu, a tačku na ovaj meč stavila je devojka koja je i prva načela mrežu Radovki, pri čemu joj je to bio šesti pogodak na utakmici.