Partizan sa dva penala do trijumfa

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik u Surulici sa 2:0 u meču 13. Kola Superlige Srbije golovima iz penala Precizni sa bele tačke bili su Sejduba Suma u 18. minutu i Zoran Tošić u 90.

Crno-beli su se vratili na drugo mesto na tabelu sa 27 bodova, četiri manje od Crvene zvezde. Ujedno, ovom pobedom su popravili raspoloženje pred put u Albaniju, gde u četvrtak igraju meč Lige Evrope sa Skenderbegom.

Prvi je pripretio Radnik u 5 minutu  preko Purovića koji iz dve izgledne prilike nije uspeo da ugrozi golmana Stojkovića. Uzvratio je Partizan u 13 minutu, Jevtović je pokušao sa distance, ali nije uspeo da pogodi metu. Minut kasnije Suma je oštro startovao na Milana Purovića tako da je napadač Radnikazbog povrede morao da napusti teren.Ipak, crno – beli stižu do prednosti u 17 minutu pogotkom Sume sa 11 metara. Kaznenom udarcu sa bele taačke prethodio je oštart start Tanasina nad Tavambom u kaznenom prostoru Surduličana, tako da sudija Lakić nije imao bilo kakvu dilemu.Nije bilo većih uzbuđenja srednim prvog poluvremena. I jedini i drugi su bili oštri I igralo se uglavnom na sredini terena. Radnik je u 40 minutu  imao dobru šansu, Fransis je šutirao, ali nije uspeo da matira Stojkovića.. Tačku na ovaj meč postavio je Zoran Tošić u 90 minutu sa penala kojemu je prethodio nepropisan start pejčića nad Ožegovićem u kaznenom prostoru Radnika.

Mogao je Radnik da izjednači već u 2 minutu nastavka utakmice, kada je sudija Lukić poništio gol Surduličanima, jer je dosudio faul nad golmanom crno-belih Stojkovićem Reprezentativni čuvar mreže je posle kornera ispustio loptu, na koju je naleteo Ivanović, ubacio je loptu u mrežu, no pogodak nije priznat.

Veliku priliku su propustili fudbaleri Partizana u 55. minutu. Golman domaćih Ognjen Čančarević je nespretno ispucao loptu, baš na nogu Sejdubi Sumi, koji je pogodio stativu

Kako je vreme prolazilo, fudbaleri Radnika su bili sve opasniji, Frensis je u 66. minutu prošao po desnoj strani, uputio je oštar centaršut, ali je zamalo zakasnio Radović. Tačku na ovaj meč stavio je Zoran Tošić u 90 minutu sa penala, kojemu je prethodio prekršaj Pejčića nad Ožegovićem u kaznenom prostoru Radnika.