Vasiljkovićeva kobna po građevinarke

ŽFK Mašinac: Jović, Stevanović, Mičić ( od 59 Nikolić), Vučković ( od 79 Pejčić), Milojević, Stanković, Ćirić, Mima Stanković ( od 86 Cvetanović), Lazarević, Zlatanović, Vasiljković

ŽFK Rad: Miković, Nikolić, Babić, Pantović, Miletić, Tanasković, Milenković ( od 80 Jovanović), Civrić ( od 77 Kostić), Mirčetić ( od 86 Savković), Simić, Ćorluka

U okviru sedmog kola Super lige za žene fudbalerke Mašinca savladale su ekipu beogradskog Rada sa 2:0. Nišlijke su stigle do treće prvenstvene pobede mnogo teže nego što se očekivalo. Građevinarke su pružile snažan otpor domaćinu i odigrale, možda i najbolju utakmicu u dosadašnjem delu jesenjeg dela šampionata. Žilav otpor devojaka sa Banjice slomila je Jovana Vasiljković  golovima u 23 i 81 minutu.

Dugo je trajalo ispitivanje snaga, igralo se čvrsto a ekipe su čuvale stameno svoj gol. Prva nepažnja odbrane “građevinarki” desila se u 23 minutu a Jovana Vasiljković iskoristila je kiks i rezentnim udarcem dovela svoj tim u vođstvo od 1:0. Posle primljenog gola Radovke su se još više otvorile, Mašinac je vrebao svoju priliku iz kontri, ali zadnja linija “nebesko – plavih” je na vreme reagovala, tako da do kraja prvog poluvremena nije došlo do promene rezultata. Istina, bilo je nekoliko prilika na obe strane, Vasiljkovićeva je u 25 minutu snažnim udarcem iz daljine uzdrmala prečku, Aleksandra Lazarević je dobro ciljala u 39 minutu, ali Mikovićeva se nije dala iznenaditi. Možda i najbolju priliku da duplira prednost svog tima imala je Mima Stanković u 45 minutu kada je neometana iz blizine promašila gol. Jedinu priliku Radovke su imale u 41 minutu, međutim udarac Nede Civrić neko od odbrambenih fudbalerki Mašinca je na vreme izblokirao.

U nastavku utakmice viđena je takođe tvrda i borbena utakmica sa obe strane. Nišlijke su vrebale svoju priliku da uvećaju prednost, dok su Radovke još organizovanijom i angažovanijom igrom pokušavale da poravnaju rezultat. Međutim, protiv ekipe koja u svojim redovima ima pet reprezentativki i veoma respektabilan satav ,teško je bilo probiti se do gola Maje Jović. Ali, igra Radovki, uprkos porazu ohrabruje. U drugom delu utakmice nije bilo mnogo prilika za golove, izuzev pokušaja Milice Stanković u 50 minutu, kada je iz povoljne prilike promašila gol, i polušanse Vasiljkovićeve u 75 minutu. Ipak; Mašinac stiže do drugog pogotka iz prekida u 81 minutu. Nevena Milojević je izvela korner sa desne strane u šesnestercu gostujuće ekipe najviša u skoku bila je Jovana Vasiljković koja je glavom matirala Mikovićevu postigavši svoj drugi pogodak na utakmici.