KAKVO VEČE U LŠ! Skoro četiri gola po meču, silni Liverpul i Spartak, Totenhem se isprsio pred „kraljem“

Posle tronedeljne pauze zbog reprezentativnih obaveza nastavljena je fudbalska Liga šampiona. Odigrane su utakmice trećeg kola u grupama E, F, G i H, u kojima smo videli čak 31 gol!

Iznenađenje dana priredili su fudbaleri moskovskog Spartaka, koji su okviru trećeg kola grupe E na domaćem terenu „razbili“ ekipu Sevilje i maksimalno zakomplikovali situaciju na tabeli. Na krilima sjajnog Kvinsija Promesa Moskovljani su postigli pet golova i u potpunosti nadigrali nemoćne Špance.

U drugom meču grupe Liverpul je u crno zavio „Ljudski vrt” u Mariboru. Četa Jirgena Klopa savladala je domaćina rezultatom 7:0 i na taj način naplatila muke sa realizacijom koje ih prate od početka sezone. Po dva gola za „Redse“ postigli su Firmino i Salah, dok su se jednom u strelce upisali Kutinjo, Okslejd Čemberlen i Aleksander Arnold.

U grupi F, fenomenalni Mančester Siti je na domaćem terenu savladao Napoli i nastavio sjajan niz rezultata od početka sezone. Ekipa Pepa Gvardiole vodila je 2:0, golovima Sterlinga i Žezusa. Napolitanci su u prvih 45 minuta promašili penal, neprecizan je bio Mertens, da bi Diavara pogodio sa bele tačke u 73. minutu, za ispostaviće se, konačnih 2:1.

U drugoj utakmici ove grupe, Šahtjor je uspeo da preokrene rezultat protiv Fejnorda i pobedi u Roterdamu 2:1, najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu Bernardu.

U G grupi, pobede su zabeležili RB Lajpcig, nad Portom 3:2, i Bešiktaš koji je preokrenuo na gostovanju Monaku i slavio sa 1:2. Srpski reprezentativac Duško Tošić proveo je svih 90 minuta na terenu, a arbitar Milorad Mažić nije imao previše posla na meču.

Oba susreta grupe H završena su identičnim rezultatom. Derbi večeri odigran je u Madridu, a ovakvi susreti po pravilu iznedre junake. Ovog puta to je bio golman Totenhema Ugo Ljoris koji nije dozvoljavao Kristijanu Ronaldu da mu zatrese mrežu iz igre, a Portugalac je, ipak, uspeo da savlada sjajnog Francuza sa bele tačke. Totenhem je poveo autogolom Rafaela Varana u 28. minutu.

U drugom meču grupe kiparski APOEL je na svom terenu priredio drugo veliko iznanađenje večeri i remizirao sa Borusijom iz Dortmunda. Kiprani su čak i vodili, ali su na kraju izborili odličnih 1:1. Pote je doveo tim iz Nikozije u vođstvo, da bi poravnao Sokratis.

GRUPA E:

SPARTAK MOSKVA – SEVILJA 5:1 (Promes 2, Malgareho, Glušakov, Adriano – Kjer)

MARIBOR – LIVERPUL 0:7 (Firmino 2, Salah 2, Kutinjo, Okslejd Čemberlen, Aleksander Arnold)

Liverpul 3 1 2 0 10:3 5

Spartak 3 1 2 0 7:3 5

Sevilja 3 1 1 1 6:7 4

Maribor 3 0 1 2 1:11 1

GRUPA F:

MANČESTER SITI – NAPOLI 2:1 (Sterling, Gabrijel Žezus – Dijarava)

FEJNORD – ŠAHTJOR DONJECK 1:2 (Berghujs – Bernard 2)

Mančester S. 3 3 0 0 8:1 9

Šahtjor 3 2 0 1 4:4 6

Napoli 3 1 0 2 5:5 3

Fejenord 3 0 0 3 2:9 0

GRUPA G:

MONAKO – BEŠIKTAŠ 1:2 (Falkao – Doson, Babel)

RB LAJPCIG – PORTO 3:2 (Orban, Abubakar, Forsberg – Augustin, Markano)

Bešiktaš 3 3 0 0 7:2 9

RB Lajpcig 3 1 1 1 4:5 4

Porto 3 1 0 2 6:6 3

Monako 3 0 1 2 2:6 1

GRUPA H:

APOEL – BORUSIJA DORTMUND 1:1 (Pote – Sokratis)

REAL MADRID – TOTENHEM 1:1 (Ronaldo – Varan a.g.)

Real Madrid 3 2 1 0 7:2 7

Totenhem 3 2 1 0 7:2 7

Borusija D. 3 0 1 2 3:7 1

APOEL 3 0 1 2 1:7 1

Večeras su na programu mečevi u grupama A, B, C i D. Utakmice počinju u standardnom terminu od 20 sati i 45 minuta, osim susreta u Bakuu gde domaći Karabag dočekuje madridski Atletiko. Taj susret je na programu od 18 sati.