Omladinska Liga Šampiona: Brodarac, Željo i Lokomotiva u narednoj rundi

Fudbaleri omladinskog šampiona Srbije, ekipe Brodarca, uspeli su da se plasiraju u drugo kolo UEFA Omladinske Lige šampiona pošto su kao gosti pobedili Makabi Haifu 1:0.

Prvi meč u Beogradu završen je bez pobednika 1:1, a gol odluke u Izraelu postigao je Matija Babović u 20. minutu.

Naredni protivnik našeg predstavnika je gruzijski šampion Saburtal, koji je u prvom kolu eliminisao tursku Bursu posle 1:1 na svom terenu, ali je pobedio u prvom meču u gostima sa 1:0.

Juniori sarajevskog Željezničara takođe su se plasirali u narednu rundu pobedom nad bugarskim Ludogorecom 3:2. Prvi susret završen je rezultatom 1:1.

Već u trećem minutu „Plavi“ su poveli preko Dacića, a samo četiri minuta kasnije Bugari su poravnali rezultat. „Željo“ je u 55. minutu ponovo došao do vođstva preko Mujagića, ali gosti ubrzo ponovo dolaze do izjednačenja i rezultata koji ih vodi u narednu rundu. Strelac je bio Milkov. Ipak, u 93. minutu Grbavica je proključala. Pobednički gol za prolaz Željezničara u drugi krug postigao je Hajdarević.

U drugom kolu Željezničar će igrati protiv zagrebačke Lokomotive koja je s ukupnih 4:2 (2:0 u Bukureštu, 2:2 u Zagrebu) izbacila bukureštanski Dinamo.

Mladi sastav Lokosa je u revanšu gubio 0:1 posle gola Vasilea sa penala, ali je Krajinović tri minuta pre kraja prvog poluvremena izjednačio rezultat. U 87. minutu novo vođstvo Dinamu je doneo Cretu, da bi Vranjković u 90. minutu postavio konačnih 2:2.

Prvi mečevi naredne runde na programu su 1. novembra, dok su revanši zakazani dve nedelje kasnije.