Partizan nije uspeo da sruši Skenderbega.

Stadion: „Elbasan arena”. Gledalaca: oko 12.000. Sudija: Danijel Stefanski. Pomoćnici: Marsin Bonjek, David Igor Golis (svi iz Poljske).

SKENDERBEG: Šehi, Vanđeli, Radaš (od 33. Aljiti), Jašanica, Mici, Muzaka (od 90+2. Osmani), Ljiljaj, Džejmsa, Taku, Sove, Dita (od 80. Škodra).

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Mitrović, N. G. Miletić, Everton, Jevtović, Tošić, Janković (od 87. Ilić), Suma, Tavamba (od 66. Ožegoivić)

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno u Elbasanu protiv Skenderbega 0:0, u okviru trećeg kola Lige Evrope. Parni Valjak će u nastavku grupne faze dočekati Albance i Jang Bojs i u direktnom duelu sa tim protivnicima moći će da osvoji bodove vredne prezimljavanja u Evropi.

Bila je to više borbena nego kvalitetna fudbalska predstava Prštalo je na sve strane,  sa mnogo oštrih startova, bez mnogo lepote i na kraju tri velike prilike za Partizan na kraju meča (dve odbrane Šehija i stativa koju je pogodio N. R. Miletić).

Domaći tim je prvi pripretio u 1, 3 i 5 minutu, ali su Everton, Mitrović i Tavamba na vreme reagovali i otklonili opasnost. Uzvratio je Partizan u 7, 10 i 11 minutu, međutim, Vulićević, Suma Tavamba su preduhitreni u njihovim namerama. Greškom Miletića u 23 minutu domaći tim je imao kontru I odličnu priliku da stigne do prednosti, ali je Mitrović maestralnim klizećim startom zaustavio Džejmsa. U 30. minutu Džejms je oprobao udarac, ali Vulićević ga je izblokirao i Stojković je lako uhvatio loptu.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imali su domaći. Sove je bio u izglednoj šansi, ali Mitrović je opet bio sjajan.

U 55. minutu Tavamba se našao u prilici posle centaršuta Vulićevića, ali odbrana domaćih je pravovremeno reagovala. Sedam minuta kasnije Partizan je imao izglednu priliku, Suma je uposlio Nemanu Miletića, koji je dodao loptu Tavambi, ali njegov udarac izblokirao je Vanđeli.

Kako se bližio kraj utakmice crno – beli su stezali obruč oko gola Skenderbega, ali ,nažalost nisu uspeli da materijalizuju izglene prilike. Šehi je u 89. minutu izrastao u heroja navijača domaćih. Bila je to odlična akcija Partizana. Ilić je uposlio beka Miletića, ovaj je dodao do Ožegovića, koji je loptu prosledio do Sume. Vezista crno-belih bio je oči u oči sa golmanom gostiju, ali na žalost nije uspeo da ga prevari.

Samo nekoliko sekundi kasnije Šehi je maestralno odbranio fantastičan udarac Tošića, a potom smo videli stativu koju je pogodio N. R. Miletić posle kornera i to je bilo sve na ovom meču, na kraju bod za Partizan..