Novi kiks Dortmunda, Hajnkesov Bajern je ponovo u igri

Veoma zanimljivo je bilo u subotnjim mečevima 9. kola nemačke Bundeslige. Čak tri trijumfa zabeležili su gosti, dok je čast domaćina odbranio prošlogodišnji šampion Red Bul Lajpcig.

Najzanimljivije je bilo u Frankfurtu gde je domaćin odigrao nerešeno protiv Borusije Dortmund. Gosti su imali 2:0 golovima Sahina u 19. i Filipa u 57. minutu, no Ajntraht se vratio preko Halera s bele tačke u 64. i Volfa u 68. minutu, koji su postavili konačnih 2:2. Mijat Gaćinović je odigrao dobrih 90 minuta i bio je asistent kod drugog gola svoje ekipe.

RB Lajpcig je se približio vrhu tabele četvrtom pobedom u nizu, danas je sa minimalnih 1:0 pao Štutgart. Gol odluke postigao je Sabicer u 23. minutu.

Hanover je nakon dva uzastopna poraza danas savladao Augzburg u gostima rezultatom 2:1. Poveli su domaći preko Gregoriča u 33. minutu, a Hanover je okrenuo sa dva pogotka Filkruga, u 76. i 89. minutu.

Iznenađujuće ubedljiv je bio Bajer iz Leverkusena na gostovanju kod Borusije Menhengladbah, na kraju je bilo čak 5:1. Zanimljivo, “Menš” je poveo golom Džonsona u 7. minutu i držao to vođstvo sve do 48. minuta, kada su redom pogađali Sven Bender u 48., Bejli u 59., Brant u 61., Foland u 69., te Pohjanpalo u 81. minutu za ubedljivo slavlje popularnih “apotekara”. Bajer je ovom pobedom stigao na bod iza osmoplasiranoog Menhengladbaha koji ima 14 bodova na kontu.

U poslednjoj utakmici dana minhenski Bajern je minimalnim rezultatom savladao HSV u gostima i iskoristio novi kiks Dortmunda, te se sada izjednačio s njima na prvom mestu bundesligaške tabele. Igrao se 52. minut, Tomas Miler je ušao na poluvremenu umesto indisponiranog Hamesa Rodrigeza i pripremio pogodak Korentinu Tolisou. Naš Filip Kostić dobio je šansu u poslednjih 15 minuta, što nije bilo dovoljno da se iskaže.

Podsećamo da je u prvoj utakmici kola odigranoj u petak Šalke na domaćem terenu savladao Majnc 2:0, a golove su postigli talentovani Leon Gorecka i Gvido Burgštaler.