PL: Hadersfild rastužio Murinja, Sitijeva rutina za +5

Fudbaleri Hadersfilda, inače trostruki šampioni Engleske u periodu od 1924. do 1926. godine, istinski su heroji 9. kola Premijer lige, pošto su na svom terenu savladali Mančester Junajted sa 2:1 i tako učinili veliku uslugu gradskom rivalu „crvenih đavola“ Mančester Sitiju koji je lako izašao na kraj sa Barnlijem 3:0.

Vrlo bledu partiju prikazali su izabranici Žozea Murinja za veliki trijumf i slavlje Hadersfilda, pa polako zaostaju u šampionskoj trci sa „nebesko-plavima“.

Sve je krenulo naopako posle povrede i izlaska Fila Džonsa iz igre u 23. minutu. Najpre su se spetljali defanzivci „crvenih đavola“ u 28. minutu što je Moj iskoristio da matira De Heu, da bi u 33. rezervista Lindelof amaterski reagovao na ispucavanje golmana Losla, promašio loptu i omogućio Depotru da zatrese mrežu za 2:0.

Brojni naleti gostiju materijalizovani su tek pred finiš kada je Lukaku odlično centrirao, a Rašford glavom prepolovio zaostatak. Ipak, Junajted, za koji je Nemanja Matić odigrao ceo meč, nije mogao do boda.

Ekipa Pepa Gvardiole igra kao transu i Siti je bez problema upisao osmi trijumf iz devet mečeva, pa uz jedan remi vlada Premijer ligom. „Građani“ su se osamili na vrhu tabele sa 25 bodova, čak pet više od gradskog rivala. U plavom delu Mančestera pao je Barnli koji je načeo Aguero iz penala posle pola sata igre. Za dva minuta u drugom delu su Otamendi i Sane potvrdili pobedu i dominaciju u prvenstvu. Vredi napomenuti da je Siti došao do 11. uzastopnog trijumfa, što je najduži niz otkako je Gvardiola na klupi.

U meču između Njukasla i Kristal Palasa pobednika je rešio Merino, pa su tako bodovi ostali na Sent Džejms Parku. Aleksandar Mitrović je od 79. minuta igrao za Njukasl, a Luka Milivojević je odigrao ceo meč za goste iz Londona.

Stouk i Svonsi će želeti što pre da zaborave 9. kolu, jer su i jedni i drugi poraženi kod kuće sa po 1:2 od Bornmuta, odnosno Lestera.

Podsećamo, u prvoj utakmici 9. kola engleskog prvenstva Vest Ham je u petak na svom je terenu doživeo pravu katastrofu. Izgubio je 3:0 od novog prvoligaša Brajtona.

Brajton&Hov Albion novi je prvoligaš, ali to se na ovoj utakmici nije videlo. Već u 10. minutu „čekićari“ su primili prvi gol, za vođstvo gostiju zaslužan je bio Marej. Na 2:0 je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena povisio je Izkijerdo, a konačnih 3:0 postavio je Marej svojim drugim golom u 75. minutu iz penala.