Zmajevi ubedljivi na „krovu“. Minimalac Mačve i Javora. Remi Spartaka i Čukaričkog. Napredak bolji od Zemuna

U 14 kolu Superlige Srbije fudbaleri Voždovca su ubedljivo savladali ekipu Rada sa 3:0 a sva tri pogotka postigao je nekadašnji igrač Partizana Dejan Georgijević.Ovo je „zmajevima“ osma pobeda u prvenstvu, dok je Rad, s druge strane, nastavio seriju loših rezultata. Ovo je „građevinarima“ 10 poraz u dosadašnjih 14 kola Superlige.

Mačva je pred svojim navijačima uspela da prekine seriju od tri utakmice bez trijumfa a junak pobede bio je Filip Arsenijević koji je u 24 minutu obezbedio minimalac svojoj ekipi,vredan maksimalne radosti.

I javor je minimalcem stigao do nova tri boda. Mrežu Surduličana zatresao je Mitošević 11 minuta pre kraja utakmice.

U derbiju kola u Subotici sastali su se Spartaki  i Čuakarički, ali je taj duel završen bez golova.

U Kruševcu Napredak je protiv Zemuna stigao  do celog plena, ali nakon preokreta. Poveo je Zemun u 17 minutu preko Lečića, da bi Jese u 59 minutu poravnao rezultat. Dva minuta pre kraja utakmice Đerić je postigao gol i doneo veliku radost svom timu.

U petak su Vojvodina i Radnički remizirali 1:1. „ Lale“ su bile bolje u prvom, „meraklije“ u drugom poluvremenu.

Vojvodina – Radnički 1:1 ( Jovančić 70 – Pavkov 72)

Voždovac – Rad 3:0 ( Georgijević 37, 86, 89 jedanaesterac)

Mačva – Borac 1:0 ( Arsenijević 24)

Javor – Radnik 1:0 ( Mitošević 79)

Spartak – Čukarički 0:0

Napredak – Rad 2:1 (Jese 59, Đerić 88 – Lečić 17)