Bačka i Mladost platili ceh Skenderbega i Anderlehta

Fudbaleri Partizana savladali su OFK Bačku iz Bačke Palanke sa 3:1, u Humskoj , dok je Crvena Zvezda slavila protiv lučanske Mladosti na Marakani u okviru 14 kola Superlige, tako da su Bačka i Mladost platili ceh Skenderbega i Anderlehta.

Partizan je poveo u sedmom minutu iz penala koji je dosuđen kada je u kaznenom prostoru oboren Janković. Mrežu Bačke pogodio je Jevtović. Sedam minuta kasnije Ožegović je iz kontre duplirao prednost crno – belih. Bačka je uhvatila priključak I produbila nadu u povoljan ishod meča u Humskoj u 21 minutu kada je Luka Mićić iz teške situacije pogodio cilj. Do kraja prvih 45 minuta promene rezultata nije bilo. U nastavku Bačka je prva pripretla, ali se Mlakarić propisno obrukao. Posle toga Partizan je imao inicijativu I rutinski privodio utakmicu kraju, a Tavamba je u nadoknadi vremena stavio tačku na meč u Humskoj.

Partizan – Bačka 3:1 (2:1)

Strelci: 1:0 – Jevtović u 7. jedanaesterac, 2:0 – Ožegović u 14, 2:1 – Mićić u 21, 3:1 – Tavamba u 90+3. minutu.

Stadion: Partizana. Gledalaca: oko 2.400. Sudija: Dejan Santrač (Pavliš). Pomoćnici: Svetozar Živin (Novi Sad) i Goran Beljin (Bela Crkva).

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, Mitrović, N. R. Miletić, Antonov, Jevtović, Everton, Ilić, Pantić (od 58. Tošić), Janković, Ožegović (od 78. Tavamba).

BAČKA: Jevrić, Varga, Spremo, Bjeloš, Živković (od 20. Ilić), Klisura, Đorić, Radinović (od 79. Švonja), Mićić, Trivunović, Makarić (od 62. Bašanović).

Crvena zvezda je došla u vođstvo u 26 minutu preko Pešića koji je na centaršut Stojkovića sa desne strane zakucao loptu u mrežu. U 40 minutu crveno – beli su duplirali prednost, strelac je bio Račić koji je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora I pogodio cilj.

U nastavku meča Mladost je smanjila na 2:1 i uhvatila priključak. Nakon odlične akcije loptu u mrežu je poslao Radivojević. Pet minuta pre kraja utakmice Mladost je ostala sa igračem manje , jer je Pavlović opravdano dobio drugi žuti karton.

Zvezda je prva na tabeli sa 34 boda, četiri više o drugoplasiranog Partizana.

Crvena zvezda – Mladost  2:1 (2:0)

Strelci: 1:0 – Pešić u 26, 2:0 – Račić u 40, 2:1 – Radivojević u 50. minutu.

Beograd  – Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: – Sudija: Jovan Šegrt. Crveni karton: Pavlović u 85. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Račić (od 52. Donald), Krstičić (od 46. Ilić), Adžić (od 68. Radonjić), Milijaš, Srnić, Pešić.

MLADOST: Rosić, Andrić, B. Milošević, Šatara, Pešić, Radivojević, Sinđić, Pavlović, Tumbasević. Marić, Trifunović..