GORKO U ZAGREBU: Crvenoj zvezdi ne prija Cedevita

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Cedevite u Zagrebu sa 74:79,(18:19),(21:20), (22:24), (13:16), u utakmici petog kola ABA lige

Zvezda je završila prvu četvrtinu sa poenom prednosti, zatim je Cedevita preuzela inicijativu I završila drugu četvrtinu sa poenom prednosti, tako da se na odmor otišlo sa rezultatskim egalom 39:39

.U drugom delu meča ekipe su se smenjivale u vođstvu, bila je to rezultatska klackalica, tako da nijedna ekipa nije uspela da napravi veću razliku, pa je meč ušao u neizvesnu završnicu. U smoj završnici meča Ročesti je bio precizan sa linije slobodnih bacanja, a na drugoj strani to su bili Stipanović I Demetris, za vođstvo Cedevite od 75:72, pola minuta pre kraja.

Posle toga Ročesti je promašio šut, a na liniju penala ponovo je stao Stipanović, koji je oba puta bio precizan za 77:72. Džejms Feldin je zatim postigao „dvojku“ i smanjio zaostatak na tri poena, ali je Demetris Nikols posle toga pogodio oba slobodna bacanja i potvrdio pobedu Cedevite.

Zvezda je pala sa prvog na drugo mesto na tabeli i ima tri pobede i dva poraza, koliko imaju Partizan i Cedevita. Prva je Budućnost skorom od četiri pobede i jednim porazom.