PRVENAC CRNO – BELIH: Partizan srušio Bilbao u Španiji

Košarkaši Partizana upisali su prvu pobedu u Evrokupu, pošto su u trećem kolu C grupe   iznenadili Bilbao u gostima – 96:92

Utakmica u Španiji donela je dosta uzbuđenja, Bilbao je tokom većeg dela prve četvrtine bio u vođstvu, da bi Partizan i pored zaostatka od pet poena nakon prvih 10 minuta, stigao do preokreta i vođstva od 35:32.

Posle toga usledila je serija Španaca od 15:2 kojom su došli do vođstva 43:37, da bi crno – beli otišli na odmor sa sedam poena zaostatka.

Partizan je u trećoj četvtini proradio, odbrana je odigrala odlično, a u napadu proradio je šut. Pogađali su Marinković, Čakarević i Veličković pa su crno – beli u pojedinim trenucima vodili, da bi posle 30 minuta gubili sa 66:68.

U poslednjoj četvrtini postignut je mali broj poena, a Veličković i Gos su dobrom igrom vodili Partizan ka prvoj pobedi. Crno – beli su pola minuta pre kraja meča imali pet poena prednosti, da bi se u penal završnici momci Miroslava Nikolić bolje snašli i zasluženo slavili.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 27 poena, dok je Novica Veličković dodao 19, a Patrik Miler ubacio je 13.

U ekipi Bilbaa istakao se Aksel Ervel sa 21 poen, dok je Dejan Todorović postigao 17.

Partizanu je ovo prva pobeda u ovosezonskom izdanju Evrokupa, dok je Bilbao pretrpeo drugi poraz.

Semafor 3. kola C grupe Evrokupa:

Lijetuvos Ritas – Lokomotiva Kuban 85:93 (21:18, 22:25, 21:18, 17:20, 4:12)

Bilbao – Partizan NIS 92:96 (26:21, 23:21, 19:24, 24:30)

Limož – Alba 65:73 (20:15, 14:23, 13:16, 18:19)

Plasman: Lokomotiva 3-0,  Alba 2-1, Lijetuvos Ritas, Bilbao, Partizan i Limož po 1-