Čarapani deklasirali Piroćance, Minimalac Čukaričkog u Čajetini, Javor oduvao Inđiju, Mladost i vojvodina ubedljivi na svom terenu

Napredak – Radnički (Pi) 7:2 (2:0)

Kruševac – Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Pomoćnici: Jovan Grujić (Niš), Miloje Milićević (Prokuplje). Žuti kartoni: Šljivić (Napredak),  Grkajac, Filipović (Radnički). Strelci: 1:0 Vulić u 21, 2:0 Ćirić (autogol) u 26, 3:0 Ćirić (autogol) u 50, 4:0 Vukanović u 52, 5:0 Đerić u 62, 6:0 Đerić u 68, 6:1 Tolić u 78, 7:1 Alivodić u 81, 7:2 Filipović (iz penala) u 90.

NAPREDAK: Janković, Boranijašević (od 37. Bajić), Simonović, Miladinović, Ne. Petrović, Šljivić (od 72. Eskić), Alivodić, Sekidika (od 59. Milisavljević), Vulić, Vukanović, Đerić.

RADNIČKI (PI): Ilić, Anđelković, Dojkić, Ćirić, Mančić, Tolić, Emeka (od 58. Živanović), Filipović, Ivković, Mančić (od 46. Spasić), Grkajac (od 69. Đorđević)

Napredak je opravdao ulogu favorita , rutinski odradio posao, i na kraju deklasirao Piroćance: Čarapani su poveli u 21 minutu lepim golom Vulića iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Drugi gol je postignut u 25 minutu i delo je defanzivca gostiju Ćirića koji je uspeo da ubaci loptu u sopstvenu mrežu. Ćiriću je u 50 minutu još jednom savladao svog golmana tako da je sigurno jedan od najmaleroznijih fudbalera.

Goleadu je nastavio Vukanović u 52 minutu.. Đerić je deset minuta kasnije bacio “petardu” u mrežu Ilića.Isti igrač je još jednom u 68 minutu smestio loptu u mrežu Piroćanaca. Prvi pogotak za Radnički postigao je Tolić u 78 kada je katapultom sa 25 metara savladao domaćeg golmana. U finišu viđena su još dva gola, Alivodić je povisio na 7:1, a Filipović je u 90 minutu  iz penala postavio konačan rezultat , 7:2

Čukarički se mučio u meču protiv Zlatibora u Čajetini. Trijumf “brđanima” doneo je Mićin golom u 43 minutu. Za razliku od Čuke Javor je bio ubedljiv u Inđiji gde je savladao domaćeg prvoligaša sa 3:0. Prednost domaćeg terena iskoristili su Mladost i Vojvodina. Lučanci su napunili  mrežu Proletera iz Novog Sada , a Vojvodina mrežu dobanovačke Budućnosti.

Semafor 1/8 finala Kupa Srbije:

Napredak – Radnički (Pi) 7:2 (Vulić 21, Ćirić 26. autogol, 50. autogol, Vukanović 52, Đerić 62, 68, Alivodić 81 – Tolić 78, Filipović 90. jedanaesterac)

Inđija – Javor 0:3 ()

Zlatibor – Čukarički 0:1 (Mićin 43)

Mladost (Lu) – Proleter (NS) 4:0

Vojvodina – Budućnost (Do) 6:0