Liga kup: Siti i Arsenal se mučili, Junajted rutinski do četvrtfinala

Mančester Siti je tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacio Vulverhempton iz osmine finala engleskog Liga kupa. Pep Gvardiola izveo je prilično jaku postavu, ali moćni „građani“ protiv vodeće ekipe Čempionšipa uspeli su slomiti otpor tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca budući da u 120 minuta igre nije bilo pogodaka.

Prilikom izvođenja penala sva četiri izvođača Sitija bila su precizna, a kod Volvsa su Ndiaje i Kodi promašili i sprečili senzaciju.

Protiv drugoligaša namučio se i Arsenal koji je koji je slomio Norič teškom mukom nakon produžetaka. Gosti su poveli u 34. preko Marfija, da bi Arsenalu izjednačenje doneo osamnaestogodišnji napadač Edvard Nketia u 85. a isti igrač je u produžecima „Topdžijama“ doneo plasman u četvrtfinale.

Mančester Junajted je u osmini finala Liga kupa na gostovanju porazio Svonsi u najatraktivnijoj kup utakmici dana. Završilo je 0:2 golovima Džesija Lingarda u 21. i 59. minutu susreta.

Očajni Kristal Palas preneo je lošu formu i na kup pa je tako kao gost ubedljivo sa 4:1 poražen kod drugoligaša Bristol Sitija, dok je Lester rutinski s 3:1 savladao Lids golovima, Inhenača, Slimanija i Mareza koji je ušao u igru u poslednjih 25 minuta. Bornmaut je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Midlzbroa, a strelci su bili Simpson, Vilson i Afobe.