Minimalac Boaćija sa crte za maksimalnu radost Zvezde

Crvena zvezda – Spartak 1:0 (1:0)

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 4.172. Sudija: Dragan Čolović (Raška). Strelci: 1:0 Boaći iz penala (23. minut)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković (od 50. Srnić), Le Talek, Babić, Rodić, Donald, Krstičić, Gobeljić, Kanga (od 68. Pešić), Radonjić, Boaći (od 89. Milijaš).

Spartak: Ostojić, Stojković, Ćalasan (od 46. Kerkez), Radovanović, Hajdin, Šimura, Jočić, Čečarić (od 89. Šormaz), Nikolić, Savković, Ivanović.

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Spartak u odloženom meču 9. kola Superlige. Slavili su crveno-beli sa 1:0, a gol odluke je postigao Ričmond Boaći iz penala.

Počelo je nesmotrenošću zadnje linije Crvene zvezde koja je mogla skupo da je košta. Le Talek je vratio loptu golmanu Borjanu koji je loše reagovao, ali je uspeo da zaustavi loptu na samoj gol-liniji i tako spreči da Spartak dođe do prednosti.

Obe ekipe igrale su otvoreno, a fudbaleri Spartaka su pokazali da na naš najveći stadion nisu došli da se brane. Crveno-beli su prvi put pripretili u 14. minutu kada je Krstičić iz slobodnog udarca pogodio spoljni deo mreže. Ipak, crveno-beli stižu do prednosti u 23. minutu golom Boaćija sa penala kojemu je prethodio neoprezan start Radovanovića nad strelcom jedinog pogotka.

Nisu se crveno-beli na tome zaustavili, već su želeli da u prvom poluvremenu reše pitanje pobednika. U 31. minutu je golman gostiju Miloš Ostojić izašao van svom kaznenog prostora. Ipak, Radonjić je šutirao pravo u njega, a Kangin lob je završio preko gola. Lepu akciju beležimo u 33. minutu, Kanga je sjajno uposlio Radonjića, koji je asistirao Boaćiju, ovaj je zatresao mrežu, ali mu je gol poništen zbog ofsajda. Do kraja prvog poluvremena fudbaleri Zvezde su čuvali loptu u nogama, pri tom ne dozvolivši rivalu da ozbiljnije pripreti. Bilo je poluprilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao

Imao je Boaći još jednu sjajnu šansu u 59. minutu. Izašao je sam ispred golmana Ostojića, ali je oklevao i u poslednjem trenutku  jedan od defnzivaca Spartaka je otklonio opasnost.

Drugo poluvreme, uglavnom je obeležila igra na sredini terena, pri čemu je Zvezda imali veći posed lopte, izostale su stopostotne šanse. Pokušao je Radomjić u 79. minutu , ali lopta je završila preko gola.

Do kraja više nije bilo izglednih prilika, crveno-beli su bili zadovoljni rezultatom, dok Subotičani nisu bili kadri da opasnije ugroze vicešampiona na stadionu „Rajko Mitić“.