Partizan se mučio u Gornjoj varoši ali golovima u završnici savlado Zemun

U odloženoj utakmici 9 kola Superlige fudbaleri Partizana savladali su  Gornjoj varoši ekipu Zemuna sa 2:1 .Pogotke za crno – bele postigli su Milan Mitović u 25, Ognjen Ožegović u 86,  i Jevtović iz penala u 90 minutu, dok je jedini pogodak u mreži Jovičića delo njegovog saigrača Mitrovića koji je u 45 minutu zatresao sopstvemu mrežu.

Dugo je trajalo ispitivanje snaga rivala, tako da je početnih 20 minuta proteklo bez šansi i udarca u okvir gola. To je , ispostavilo se, bilo zatišje pred buru. Pokušao je Tošić u 22 minutu iz slobodnog udarca, ali golman Zemuna Milošević je sjajnom intervencijom izbacio loptu u korner.

Samo tri minuta kasnije  Partizan je stigao do vođstva. Slobodan udarac sa nekih 40 metara iskosa izveo je Tošić, lopta je dugo „putovala“, pala na peterac gde je glavom udario štoper  Mitrović i smestio je u suprotni ugao gola Zemuna , 0:1.

Odmah posle toga crno – beli su mogli da dupliraju prednost. Tri fudbalera Partizana našla su se u kaznenom prostoru Zemuna, Janković je stigao do lopte, probio se  do peterca i golmana Miloševića, ali je golman Zemuna  sprečio siguran pogodak.

Zemun je prvi put pripretio u 37 minutu preko Dimića, ali je ga je omeo Mitrović i lopta je otišla pored gola. Kada se očekivao zvižduk sudije Pipera da fudbalerima obe ekipe pokaže put u svlačionicu na 15  – minutni odmor, Partizan je imao napad, međutim Zemunci su osvojili loptu, krenuli u napad po levoj strani, prebacili težište igre na desnu stranu gde ih je  bilo brojčano više, Božović je uputio oštar centaršut po zemlji, Mitrović je hteo da izblokira njegov udarac , ali je loptu skrenuo u sopstvenu mrežu  – 1:1

Prva šansu u nastavku utakmice videli smo tek u 69 minutu kada je Lasickas dobro gađao levi ugao Partizanova gola, ali je odbranio Jovičić. Najbolju priliku za crno – bele kreirali su  u 79 Vulićević i Tavamba, ali je šut centarfora Partizana završio tik pored stative. I kada su svi pomislili da će duel u Zemun biti završen podelom plena, tako nije mislio Ožegović. Četiri minuta pre kraja meča Vulićević je centrirao sa desne strane, Nemanja G Miletić je odložio loptu, Ožegović je odlično reagovao i doneo slavlje svom timu. Tačku na ovaj meč stavio je Marko Jevtović iz penala u 93 minutu, a najstrožnoj kazni prethodio je prekršaj nad Ožegovićem.

Zemun – Partizan 1:3 (1:1)

Beograd – Stadion: Gradski u Zemunu.Sudija: Petar Piper (Čačak). Pomoćnici: Marko Dimitrijević (Kragujevac) i Pavle Piper (Čačak). Žuti kartoni: Božović, Lasickas (Zemun), Tavamba, Đalović, Ožegović (Partizan). Strelci: 0:1 Milan Mitrović u 25, 1:1 Milan Mitrović (autogol) u 45+1, 1:2 Ognjen Ožegović u 86., i Jevtović iz penala u 90 minutu

ZEMUN: Milošević, Božović, Cvetković, Bubanja, Pajović (od 46. Kiso), Đalović, Lečić (od 73. Beljić), Mladenović (od 81. Vuković), Dimić, Vučić, Lasickas. Trener: Milan Milanović.

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Pantić (od 57. Ilić), Janković, Suma (od 57. Ožegović), Tošić, Tavamba. Trener: Miroslav Đukić.