Iznenađenja u Kupu Kralja, Bilbao, Viljareal i Atletiko Madrid bez pobede

Tri iznenađenja videli smo u sredu u utakmicama španskog fudbalskog kupa.

Athletik Bilbao je u gostima kod trećeligaša Formentere izborio tek 1:1 u prvoj utakmici šesnaestine finala. Domaći su poveli preko Linana u 61. minutu, a remi je doneo Raul Garsija u 63. minutu.

Još se lošije proveo drugi prvoligaš, Viljareal, na gostovanju kod još jednog trećeligaša Ponferadine. “Žuta podmornica” je poražena na gostovanju na El Toralinu sa 1:0, a strelac za veliku pobedu bio je Kidonča u 37. minutu. Na meču je igrao i naš Antonio Rukavina.

Rezerve Atletiko Madrida nisu iskoristile šansu koju im je pružio Čolo Simeone. Odigrali su samo 1:1 u gostima protiv trećeligaša Elčea. Poveli su preko Partija koji je glavom zatresao mrežu, ali je Lukas Ernandez skrivio penal iz kojeg je Elče izborio remi pred revanš na Vanda Metropolitanu.

Sa Darkom Brašancem u prvoj postavi i golom Bovea u 89. minutu, Leganes je pobedio Valjadolid u gostima sa 2:1, dok je Selta istim rezultatom slavila na teškom gostovanju Eibaru i ima lepu prednost pred revanš na Balaidosu.