Liga kup: Bilić je mačka sa devet života, čudesni Vest Hemov preokret na Vembliju

U fantastičnoj utakmici Vest Hem je kao gost rezultatom 3:2 eliminisao Totenhem i plasirao se u četvrtfinale engleskog Karabao kupa (Liga kupa).

Na Vembliju, hramu engleskog fudbala koji je ove sezone privremeni dom Totenhema dok se gradi njihov novi stadion, Slaven Bilić je kupio preko potreban mir u situaciji kad mu se opasno ljulja stolica menadžera popularnih “čekićara”. Naravno, Vest Hemu je prioritet Premijer liga i što skoriji skok na tabeli (trenutno su tek na 16. mestu), ali ovaj rezultat ostvaren u gostima kod gradskog rivala i izuzetno jakog Totenhema veliki je vetar u leđa uoči subotnjeg važnog okršaja sa Kristal Palasom.

Dvoboj je za “čekićare” krenuo loše. Već u devetom minutu Musa Sisoko je pogodio za vođstvo Totenhema. Kad je u 37. pogodio i Dele Ali (ponovno je asistent bio Son), izgledalo je da bi se Vest Hemu mogla dogoditi katastrofa. Međutim, u nastavku je usledio totalni preokret u samo 15 minuta. U 55. je Andre Aju smanjio, a pet minuta kasnije i izjednačio rezultat. U 70. minutu za delirijum među Vest Hemovim navijačima pogađa Anđelo Ogbona. Do kraja je Totenhem pritisnuo tražeći produžetak, čak je Poketino sa klupe uveo i Kristijana Eriksena, ali gosti su izdržali sve nalete i otišli među osam najboljih.

A tamo se plasirao i Čelsi koji je sa 2:1 dobio Everton. Pogotkom Antonija Rudigera “plavci” su vodili od 26. minuta pa sve do trećeg minuta sudijske nadoknade. Tada je Vilijan povećao prednost Čelsija, a minut kasnije Dominik Kalvert-Levin je smanjio, no više nije bilo vremena za Everton. Novi menadžer Evertona Dejvid Ansvort, koji je nasledio Ronalda Kumana, nije loše postavio ekipu, ali je rival, ipak, bio prejak.