Nemački kup: Bajern posle penal ruleta bolji od Lajpciga, Keln se probudio

Najuzbudljivija utakmica jučerašnjeg programa šesnaestine finala Kupa Nemačke bila je ona između Red Bul Lajpciga i šampiona Bajerna. Obe ekipe su želele pobedu, a na kraju su slavili Bavarci nakon izvođenja jedanaesteraca.

Domaćini su od 53. minuta igrali s igračem manje zbog drugog žutog kartona kojeg je dobio Nabi Keita nakon prekršaja nad Levandovskim. No, Lajpcig je došao do vođstva i sa igračem manje. U 68. minutu sudija utakmice Feliks Cvajer dosudio je u najmanju ruku sumnjiv jedanaesterac za domaćina. U konktaktu na rubu kaznenog prostora su bili Poulsen i Boateng, a arbitar je pokazao na belu tačku. Forsberg je bio precizan i doveo Lajpcig u vođstvo.

Možda se sudija ovim dosuđenim kaznenim udarcem hteo iskupiti za ono što je napravio u 34. minutu. Tada je jedan start Vidala nad Forsbergom prvobitno procenio kao prekršaj za kazneni udarac, ali ga je nakon konsultacija sa pomoćnikom vratio van šesnaesterca. No, Bavarci su se brzo vratili u igru. U 73. minutu Boateng je sjajno uposlio Alkantaru koji je protrčao kroz kompletnu obranu Lajpciga i glavom poslao loptu u mrežu.

Rezultat 1:1 je stajao na semaforu i nakon kraja 90 minuta. Usledili su produžeci, a kako ni u dodatnih 30 minuta igre nije bilo golova, sve se moralo rešiti izvođenjem jedanaesteraca. Prvih 9 izvođača bilo je precizno, a slavlje domaćinima je uskratio Timo Verner koji je promašio svoj udarac, tačnije odbranio mi je Sven Ulrajh za veliku radost ekipe Jupa Hajnkesa.

Najveće iznenađenje šesnaestine finala je prekid crne serije Kelna, koji je slavio nakon deset utakmica tokom kojih su stigli tek do dva remija. “Jarčevi” su u gostima sa 3:1 slavili protiv Herte, kojoj je ovo čak peti poraz u sedam poslednjih susreta bez pobede. Za Keln su pogodili Zoler u 35., Maroh u 43. i Klemens u 65., dok je počasni pogodak za domaće delo Štarka u 69. minutu.

Istim rezultatom slavio je Štutgart kod drugoligaša Kajzerslauterna, kao i Frajburg na domaćem terenu protiv Dinama iz Drezdena. Nirnberg je u gostima savladao Osnabrik sa 3:2, dok je Volfsburg pogotkom Uduokaia u 49. minutu porazio Hannover sa 1:0.

Hofenhajm je ispao iz kupa nakon što je u Bremenu izgubio “minimalcem” od Verdera. Jedini gol na utakmici je postigao Belfodil u 31. minutu. U najefikasnijoj utakmici dana Hajdenhajm je na gostovanju u Regenzburgu slavio sa 5:2.