Serija A: Favoriti po planu, SMS opet pogodio, gledali ga Sitijevi skauti

U susretima 10. kola italijanske Serije A svi favoriti su stigli do punog plena. Fudbaleri na “čizmi” su svojim navijačima priredili sjajno veče sa čak 28 golova na devet utakmica, od kojih su neki bili zaista fenomenalni. Početak sezone nagoveštava izuzetno zanimljivo prvenstvo, a borbe će se do samog kraja voditi kako za titulu, Ligu šampiona i plasman u Evropu, tako i za opstanak u najelitnijem italijanskom fudbalskom takmičenju.

Ove sezone fenomenalni Napoli, koji je lider šampionata, je bio bolji od Đenove (3:2), a u sastavu “grifona” Darko Lazović je odigrao ceo meč. Napolitanci su gubili 1:0 već na startu, ali su na krilima neverovatnog Drisa Mertensa uspeli da preokrenu. Belgijanac je pogađao u 14., 30. i 60. minutu.

Osim Napolija, do tri boda su stigli i Juventus, Lacio, Roma, kao i Milan.

Roma je kod kuće s minimalnih 1:0 savladala Krotone, golom Perotija u 10. minutu iz najstrože kazne. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je odigrao još jedan odličan meč i bio je među najbolje ocenjenim igračima.

Romin gradski rival Lacio je sa 2:1 je u gostima bio bolji od Bolonje. “Lacijali”, koji su istrčali u majicama s likom Ane Frank kao porukom da klub ne toleriše fašističko ponašanje svojih navijača poveli su preko Sergeja Milinković-Savića u 4. minutu, a u 20. minutu Imobile je promašio najstrožu kaznu za povećanje vođstva. Ipak, Lacio je povisio na 2:0 samo devet minuta kasnije, kada je u 29. minutu Lulić pogodio za 2:0. Bosansko-hercegovački reprezentativac je bio strelac i u 50. minutu, ali u svoju mrežu za konačnih 2:1.

Sergej Milinković-Savić je ogromna zvezda u Italiji, i o njegovim maestralnim partijama se priča na svakom koraku. U loži stadiona Renato Dal’ Ara našli su se emisari Mančester Sitija, koji su imali šta i da vide na meču Bolonje i Lacija. Italijanska štampa prenosi kako su ljudi iz Sitija bili i te kako zadovoljni i svoje utiske preneće direktno Pepu Gvardioli. Pojedini izvori iz Engleske tvrde da će Siti već u januaru krenuti po potpis Sergeja Milinković-Savića za naredno leto, a da će prva ponuda iznositi 80.000.000 evra. Lacio je tu cifru već odbijao, pa nema sumnje da će ponuda morati biti dodatno pojačana.

Juventus je bio vrlo ubedljiv kod kuće protiv Spala. Alegrijeva četa stigla je do prednosti od 2:0 već nakon 22 minuta, golovima Bernardeskija u 14. i Dibale u 22. minutu. Nakon što je Spal smanjio u 34. preko Paloskija, Juve je sve rešio u drugom delu kada su se u strelce upisali Iguain (65. minut) i Kuadrado (70. minut).

Milan je istim rezultatom savladao Kjevo u gostima. U 36. minutu “roso-nere” je u vođstvo doveo Suso, a osam minuta kasnije Boštjan Cesar postiže autogol za 2:0. Na 3:0 povisuje Čalhanoglu u 55. minutu, da bi bivši igrač Milana Valter Birsa smanjio na 3:1 u 61. minutu. Konačnih 4:1 postavlja hrvatski reprezentativc Nikola Kalinić golom u 65. minutu za prekid crne serije. Naš Ivan Radovanović je nastupao za popularne “leteće magarce”.

Fjorentina je golovima Benasija (29.), Simeonea (66.) i Babacara (75.) sa penala deklasirala Torino naših Siniše Mihajlovića i Adema Ljajića sa 3:0. Udineze je slavio u gostima kod Sasuola golom Baraka u 22. minutu, dok je Kaljari savladao Benevento golom Pavoletija u 95. minutu, bilo je 2:1.