KRAJ: Crvena zvezda – Makabi 87:84!

Košarkaši Crvene zvezde i Makabija od 19 sati igraju meč 4. kola Evrolige u Beogradskoj areni.

• Druga pobeda u Evroligi za Crvenu zvezdu (skor 2-2). Crveno-beli su igrali na krilima Ročestija, Bjelice i Feldina (ukupno 57 poena njih trojice, jedini dvocifreni), dok je na drugoj strani strašan meč odigrao Dešon Tomas i ubacio 28 poena, uz 5 skokova. Zvezda je konačno dobila meč u neizvesnoj završnici. Presudna je bila treća četvrtina u kojoj su domaći odigrali sjajnu odbranu i dozvolili odličnoj šuterskoj ekipi kakva je Makabi da ubaci samo 12 poena. U poslednjem periodu se igralo poen za poen, ali je ova Zvezda zaslužila da pobedi! U narednom 5. kolu koje je na programu sledećeg četvrtka crveno-beli u Beogradskoj areni dočekuju Brose Bamberg.
  • CRVENA ZVEZDA – MAKABI 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23)

Dvorana: Beogradska Arena.
    Gledalaca: 8.230.
    Sudije: Luiđi Lamonika, Karlos Peruđa, Ana Panter.

CRVENA  ZVEZDA: Radičević 3, Davidovac, Lazić 1, Lazarević 3, Antić 7, Dobrić 8, Feldin 19, Janković, Ročesti 22, Lesor 6, Jovanović 2, Bjelica 16.

MAKABI TEL AVIV: Tomas 28, Rol 11, Kane 4, Tajus 6, Dibartolomeo 2, Koen, Segev, Kol 4, Bolden 11, Parahuski 4, Zosman, Džekson 14.

KRAJ 87:84.

40. min.: Lazić pogađa jedno bacanje, ali nema vremena za Makabi. VELIKA POBEDA ZVEZDE 87:84!

40. min.: Tomas promašuje trojku. Zvezda hvata. Lazić je fauliran sekund pre kraja. Zvezda pred pobedom!!!

40. min.: Ročesti do kraja za 86:84, tajm-aut Spahija. Makabi ima 15 sekundi za poslednji napad.

40. min.: Bjelica promašuje, na drugoj strani Džekson do kraja 84:84. Tajm-aut 35 sekundi do kraja, Zvezda ima napad.

39. min.: Tomas je nestvaran, uzvraća Ročesti. Opet Zvezda vodi.

39. min.: Kako je ovo mudro izvukao Feldin. Neopezno ga je faulirao Rol pri šutu za tri poena. 2/3 Feldin sa penala. 82:80, novi tajm-aut.

38. min.: Poentira Tomas, ali nova trojka Zvezde. Ročesti za 80:78.

37. min.: Dobriiiiić 77:76.

37. min.: Džekson pogađa dva bacanja 74:76.

35. min.: Antić promašuje trojku, pa Džekson, a potom i Lazić. Drama u Areni.

34. min.: Feldiiiin! Trojkaaa! 74:74.

33. min.: Antić je ponovo u igri. Mini serija Makabija za +4. Antić uzvraća trojkom.

32. min.: Lazić sjajno za Lesora, ponovo je nerešeno.

32. min.: Pogodili su Feldin i Ročesti, a onda Tajus zakucava, nerešeno je 66:66.

31. min.: Tomas trojka! Bez komentara 62:64.

• Zvezda nema rešenja za Tomasa (19 poena), ali ni „ponos Izraela“ za Bjelicu. Milko ima 16 poena uz šut 4/4 za tri poena. Ročesti je ubacio 13, a Feldin 12. Očekuje nas paklen poslednji period.

TREĆA ČETVRTINA 62:61.

30. min.: Kol je promašio poslednji napad, Zvezda ima prednost pred poslednju četvrtinu.

30. min.: BJELICA JE DOKTOR! TROJKA za 62:61!

29. min.: Tajus pogađa, pa opet Tomas, ali vraća Bjelica! 59:60.

28. min.: Trojka Bjelice, a potom ukradena lopta i kontra za vođstvo Zvezde 57:56! Fenomenalni Milko!

26. min.: Van ritma je bio Makabi, ali Tomas gura Izraelce. Dva skoka u napadu za 52:56.

25. min.: Ponovo Ročesti, pogodak za 52:54. Može Zvezda, vidi se da može! Tajm-aut Spahija!

23. min.: Antić pogađa penala 48:54. Skok u napadu nakon drugog napada, a potom poeni Ročestija.

23. min.: Džekson vraća trojku. Neverovatan je Makabi van linije 6,75, ali na drugoj strani opet je sjajan Feldin, njegova trojka za 47:52.

22. min.: Bjelicaaaa! Trojka za 44:49.

21. min.: Ročesti otvara drugo poluvreme dalekom dvojkom 41:49.

POLUVREME 39:49.

• 14 poena uz indeks 17 Tomasa, Bolden je dodao 11, kod Zvezde najefikasniji Feldin sa 9 poena. Moraju crveno-beli mnogo bolje u drugom delu, primili su skoro 50 poena, što je protiv ovakvog rivala previše. Odličan šut Makabija za tri poena uz šest ofanzivnih skokova.

20. min.: Radičević pogađa samo jedno bacanje 39:46, na drugoj strani čudesni Tomas za 39:49.

19. min.: Kejn poentira za 38:46.

19. min.: Ponovo četiri laka poena Makabija, dvojka Rola značila je da Alimpijević pozove minut odmora 38:44.

17. min.: Dešon Tomas je nepogrešiv, još jedna trojka 36:40.

16. min.: Ročeeeestiiii! Trojka za 36:37. ZVEZDA JE OPET U IGRI!

16. min.: Dobrićeva trojka, potom koš Rola.

15. min.: Trojka Pjera Džeksona za 28:35. Ponovo nekoliko loših rešenja u igri Zvezde, Makabi je to iskoristio.

15. min.: Parahovski je pogodio slobodna bacanja, a potom se Lesor spetljao u napadu!

14. min.: Lesor pogađa, a potom Ročesti nakon ofanzivnog skoka Zvezde 28:30! Tajm-aut Spahija!

14. min.: Pogodio je Ročesti, uzvartio Rol.

13. min.: Nervozni su košarkaši Zvezde, promašaj Antića (možda pod faulom), a potom nameran faul. Trenutno je 22:28.

12. min.: Nikako Crvena zvezda da pronađe napadački ritam, crveno-beli su za nepuna dva minuta već ispunili bonus! Jako jeftino i neoprezno!

11. min.: Sjajno je Lazarević ukrao loptu, postigao poen i realizovao dodatno bacanje 22:24.

11. min.: Počela je druga četvrtina, za sada najefikasniji Feldin i Bolden sa 10 postignutih poena.

PRVA ČETVRTINA 19:24.

10. min.: Opet Tomas, na drugoj strani penale je pogodio Radičević, a potom poentirao Feldin za 19:24. Kraj prve četvrtine!

9. min.: Dalekometna paljba Džone Boldena, njegova treće trojka 15:22.

9. min.: Kakva serija Dešona Tomasa, sad je pogodio trojku. Uzvaća Pero Antić 15:19.

8. min.: Tomas poentira 10:16.

7. min.: Dvostruka izmena u Zvezdi, u igri su Jovanović i Dobrić. Tomas pogađa jedno slobodno bacanje 10:14.

6. min.: Feldiiiin, trojka posle tajm-auta, uzvraća ponovo Bolden 10:13.

6. min.: Trojka Boldena, za 7:10, serija Makabija 8:0.

5. min.: Odbrana Zvezde je korektna, ali opet crveno-beli imaju problema u skoku.

4. min.: BUUUM! Kakva rampa Feldina, u dobrom ritmu je Džejms. Trenutno je 7:7.

3. min.: Bjelicaaa! Trojka! 5:2.

2. min.: Poentirao je Parahuski, uzvratio Feldin 2:2.

19.00 Petorke: ZVEZDA: Ročesti, Feldin, Lazić, Bjelica, Lesor – MAKABI: Dibartolomeo, Džekson, Rol, Bolden, Parahovski.

18.59 Glavni sudija meča je Italijan Luiđi Lamonika, a pomagaće mu Španac Karlos Peruga i Nemica Ana Panter.

18.55 Na pet minuta pred početak u Areni je oko 10.000 gledalaca.

18.44 Zvezda ponovo bez Marka Kešelja u timu, umesto njega svoje mesto u ekipi ponovo će zauzeti Dejan Davidovac.

U poslednje četiri godine odigrali su šest međusobnih utakmica, a pred novu sezonu obe ekipe su drastično promenile igrački kadar.

Podsećamo, Crvena zvezda trenutno ima skor 1-2 (pobeda na Barselonom 90:82, porazi od Žalgirisa 76:78 i Himkija 78:85), dok ekipa Makabija u meč sa Zvezdom ulazi sa skorom 2-1 (pobede nad Bambergom 88:71 i Baskonijom 74:68, poraz od Olimpijakosa 68:69).

Za Zvezdu ni danas, šestu utakmicu uzastopno, neće nastupati povređeni Nemanja Dangubić.