Cibona

Bilinović, Uljarević, Jang 20, Žorić 20, Ćorić, Melvin 9, Novačić, Bošnjak 8, Rozić 12, Gospić 3, Tomas 2, Bušma

Partizan NIS

Vilijams-Gos 20 (13as,), Tadić, Marinković 19, Veličković, Tomić, Pecarski, Gavrilović 6, Andrić 14, Samjuels 16 (7sk). Čakarević 6, Stevanović 3, Šalić 6

Košarkaši Partizana savladali su kao gosti Cibonu (90:74 ) u derbiju 6. kola regionalne ABA lige i tako nastavili seriju dobrih rezultata.

Posle šest kola u regionalnom takmičenju Partizan ima 4 pobede, jednu više od i Cibone.

Odličan debi u crno-belom dresu imao je Samardo Samjuels koji je za 16 minuta postigao 16 poena i uhvatio sedam lopti. Fenomenalan je bio i Najdžel Vilijams-Gos koji je imao učinak od 20 poena i 13 asistencija.

U ekipi iz zagreba, Jang je ubacio 20, a Luka Žorić 18 poena

Domaći sastav je na početku meča poveo za 8:3, ali su crno-beli brzo stigli do izjednačenja a potom i minimalne prednosti na isteku 10. minuta. U drugoj deonici, Partizan prvi put dolazi do dvocifrene prednosti i nakon druge četvrtine vodi sa 10 poena razlike.

U trećoj četvrtini košarkaši Cibone nisu uspeli da se „povežu“, dok su na drugoj strani crno-beli igrali raznovrsno i razbijali su domaći ekipu. Prednost je, kako je meč odmicao, konstantno rasla, a dostigla je to tada najvećih plus 18 – 58:40.

Briljirao je Samjuels, pogađao je trojke, asistirao je i već polovinom treće četvrtine je stigao do svog 16. poena, a odličnu partiju je prikazao i Vilijams-Gos, koji je za 25 minuta u igri stigao do dabl-dabla (10 poena i 10 asistencija). Nisu znali Zagrepčani šta ih je snašlo, nisu imali rešenja za raznovrsnu igru crno-belih, koji su imali i plus 20 – 60:40

Domaći su mnogo bolje otvorili poslednju deonicu, jer je prvo Rozićpogodio trojku, a zatim je Bošnjak pogodio dvojku i slobodno bacanje i tako smanjio na 57:67. Posle serije od 6:0 probudila se domaća publika.

Uspela je Cibona da priđe i na minus osam (59:67), što je razbesnelo Miroslava Nikolića, koji je tajm-autom uspeo da probudi izabranike. Najpre je Vilijams-Gos pogodio trojku, Vanja Marinković je pogodio zicer, da bi trojka Čakarevića odvela crno-bele na sigurnih 75:62.

To je bio i prelomni trenutak meča u pobedi od 90:74.

Krilo crno-belih, Mihajlo Andrić je nakon utakmice na konferenciji za medije izjavio:

„Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, pogotovu u odbrani gde smo primili najmanje poena ove godine. radili smo na tome koliko je bilo moguće ovih dana i mislim da smo popravili neke segmente pogotovu protiv ekipe koja ima odlične pojedince a koje smo sveli na minimalan broj poena. odigrali smo dobro, angažovano i mislim da smo zasluženo pobedili. Imamo težak raspored i okrećemo se sledećoj utakmici“, istakao je Andrić.

Trener Miroslav Nikolić se potom nadovezao:

„Mislim da smo dobro pripremili utakmicu. Znali smo da je ovde vruć teren i da je Cibona, Cibona – institucija. Svakom je drago da igra protiv Cibone u Zagrebu i da dobije tu utakmicu. Stvarno sam se iznenadio da smo ovako dobili utakmicu. Očekivao sam mnogo jači otpor, drugačiju Cibonu. Moji momci su prvi put odigrali nešto malo angažovanije u odrani. Jer i mi imamo problema u odbrani, a i Cibona. Kao i sve ekipe. Mi radimo na tome, mislim da ide na bolje. Bolje igramo, ali još mnogo kontra napada želim da igramo, da igramo sekundarni kontra napad, da u pet sekundi rešavamo napad i da igramo evropski. Sposobni smo za to, imamo fiziku i želim da što manje igramo u postavci. Manje smo davali poena na ovoj utakmici jer smo doveli novog igrača, on je malo sporiji ali je svoju rolu odigrao odlično. Zadovoljan sam pobedom i igračima individualno. Mislim da bi bilo još interesantnije i još veći rezultat da je igrao Miler jer je on igrač koji drži tempo“, istakao je Nikolić