BL: Remi na otvaranju, danas ponovo Bajern i Lajpcig, “Hof” i “Menš” najavljuju goleadu

Ajntraht je u petak stigao u Majnc kao favorit, jer ove sezone igra odlično na gostujućim terenima. Ekipa Nika Kovača bila je bolja u prvom poluvremenu, a zahvaljujući nespretnom Štefanu Belu koji je matirao svog golmana u 37. minutu stigla je do prednosti.

Da je Ante Rebić u 47. iz lepe pozicije povisio na 2:0 gosti bi verovatno odneli sva tri boda. Ipak, usledila je kazna, a rezervista Majnca Suat Serdar se sjajno iskrao i pogodio za 1:1.

U redovima gostiju do 85. minuta igrao je srpski reprezentativac Mijat Gaćinović, ali se nije preterano istakao. Luka Jović i Slobodan Medojević presedeli su ovaj meč na klupi za rezerve Ajntrahta.

Trener Bajerna Jup Hajnkes rekao je na konferenciji za medije da se Hames Rodrigez oporavio od povrede leđa i da će biti u sastavu za meč protiv Lajpciga. Pored njega u konkurenciji za sastav biće i Kingsli Koman.

Samo tri dana nakon meča u kupu rivali će se sastati i u derbiju 10. kola šampionata (subota, 18.30, Eurosport). Ovog puta domaćin je Bajern.

Biće to susret drugoplasiranog i trećeplasiranog tima u Bundesligi. Bajern je do sada osvojio jedan bod više, a Lajpcig je, čini se u boljoj formi. Vezao je do sada četiri pobede, pa nema sumnje da nas čeka spektakl na Alijanc Areni.

Od ostalih utakmica vredi izdvojiti gostovanje Dortmunda neugodnom Hanoveru, a meč između Hofenhajma i Menhengladbaha nam obećava otvoren fudbal sa mnogo golova.