BUNDESLIGA: Svi su dali bar jedan gol, Dortmund posrće, Kelnu nema spasa

U mečevima 10. kola Bundeslige videli smo efikasan fudbal, a kolo je obeležio trijumf Hanovera protiv Borusije iz Dortmunda 4:2. Šalke i Volfsburg su podelili bodove 1:1, Keln je u gostima izgubio od Leverkuzena 2:1, dok je Kostićev Hamburg poražen od Herte istim rezultatom.

Borusija ne zna za trijumf u poslednja tri meča u Bundesligi. Hanover je danas na svom terenu iznenadio favorita. Gubio je Dortmund sa 2:1, Jarmolenko je izjednačio u 52. minutu, činilo se da će gosti moći do preokreta, a onda je usledio šok. Klaus je u 60. minutu doneo novu prednost Hanoveru, dok je Bebou svojim drugim golom na susretu zapečatio sudbinu Bošovog tima. Bajern bi samo bodom u večerašnjim meču protiv RB Lajpciga zaseo na čelo tabele.

Golom Guirasija Keln je vodio u Leverkuzenu, ali drugo poluvreme donelo je trijum “apotekarima”. Bejli je pogodio u 54. minutu, a Beneder je u 73. doneo sva tri boda domaćima. Agonija “jarčeva” se nastavlja, imaju samo dva boda i ubedljivo je poslednji. Miloš Jojić igrao je od 77. minuta.

Filip Kostić je igrao ceo meč, ali ni on nije pomogao HSV-u, koji u poslednjih pet mečeva ima četiri poraza i jedan remi. Herta je na svom terenu golovima Štarka i Rekika stigla do trijumfa 2:1.

Hofenhajm je na domaćem terenu vodio na poluvremenu, ali je doživeo poraz od Menhengladbaha 1:3, dok su Šalke i Volfsburg remizirali 1:1. Bod “vukovima” doneo je Divok Origi u 93. minutu, a Mario Gomez pola sata pre toga nije uspeo da realizuje penal za goste.