PL: Marsijal u derbiju srušio Totenhem, Siti, Liverpul i Arsenal očekivano, Luka pogodio za Palas

Fudbaleri Mančester Junajteda slavili su u derbiju 10. kola Premijer lige. „Crveni đavoli“ su pobedili Totenhem sa 1:0 golom rezerviste Antonija Marsijala u 84. minutu.

Izabranici Žozea Murinja su dobili ovaj meč u stilu u kom su to radile sve ekipe portugalskog trenera. Imao je Junajted svojih šansi, pretio je i Totenhem, ali je na kraju presudio trenutak inspiracije tandema Lukaku – Marsijal. Totenhemu je mnogo nedostajao povređeni Hari Kejn, za koga “pevci” nisu imali zamenu. Naš reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Mančester Junajted i posao je odradio kao i uvek, odlično. Murinjov tim je nakon ove pobede na drugom mestu, sa tri boda više od Totenhema i najbliži su pratioci gradskog rivala, Mančester Sitija.

A Siti je opet rutinski odradio posao. Golovima Fernandinja, Sanea i Sterlinga savladan je VBA rezultatom 3:2. Utešni gol, domaćin je preko svog rezerviste Filipsa postigao u sudijskoj nadoknadi vremena, ali nije uspeo da ugrozi trijumf “građana”.

Kristal Palas, našeg Luke Milivojevića je i dalje prikovan za dno prvenstvene tabele, sa samo četiri boda iz deset nastupa, a protiv Vest Hema čijem menadžeru Slavenu Biliću preti otkaz, u drugoj polovini prvog poluvremena primio je dva gola. U 50. minutu Milivojević snažnim udarcem sa penala u levu stranu matira Džoa Harta koji je otišao u suprotnu. U sedmom minutu sudijske nadoknade vremena, Vilfred Zaha se probio po levoj strani kaznenog prostora Vest Hema, pa niskim, dijagonalnim šutem, doneo veliku radost domaćinu.

Arsenal je izgubio prvo poluvreme protiv Svonsija, a onda je na scenu stupio Sead Kolašinac. On je u 51. minutu izuzetno snažnim udarcem iskosa sa leve strane poravnao na 1:1, a sedam minuta kasnije je asistirao Aronu Ramziju sa levog krila za trijumf.

Liverpul je “kašljucao” u prvom poluvremenu, Salah je promašio penal, ali stvari su došle na svoje mesto u nastavku. Staridž i Firmino u razmaku od osam minuta rešavaju pitanje pobednika, a konačnih 3:0 postavlja Vajnaldumu. Marko Grujić je bio na klupi “redsa” ali nije ulazio u igru.