Vojvodina posle dve decenije slavila na Banjici

Banjički superligš stvarao i kockao šanse, “lale” soprocentno efikasne, čak šta više od toga. Rad nije zaslužio toliko visok poraz.

Stadion: Kralj Petar I. Gledalaca: 400. Sudija: Zoran Široki. Pomoćnici: Dejan Potočan i Oliver Petrović. Žuti kartoni: Denić, Ajković (Rad), Mihajlović, Antić (Vojvodina). Strelci: 0:1 Damir Kojašević u 21, 0:2 Nemanja Subotić u 86, 0:3 Ivica Jovanović u 89. minutu.

RAD: Zogović, Volkov, LJubinković, Denić, Lutovac (od 82. Vujačić), Petrović, Tanasijević, Vico, Milošev (od 58. Lukić), Ajković, Marinković (od 58. Mladenović). Trener: Slađan Nikolić.

VOJVODINA: Rockov, Saničanin, Kojašević (od 85. Kalezić), Lakićević, Mesarović (od 51. Avramovski), Subotić, Antić, Vukasović, Jovančić, Veselinović, Mihajlović (od 80. Jovanović). Trener: Vladimir Buač

Petnesto kolo Superlige Srbije otvorno je utakmicom na Banjici, gde su fudbaleri Vojvodine posle dve decenije savladali Rad sa 3:0 , tako  da su momci trenera Vladimira Buača prekinuli lošu tradiciju i to ubedljivo. Utisak je da je rezultat previsok i da to nije bio pravi odnos snaga na terenu, jer građevinari u ovom meču nisu bili tako loši, vidljiv je napredak u igri i Rad sigurno nije zaslužio toliko visok poraz.

Bio je to meč u kojem je banjički superligaš stvarao i kockao šanse , dok su novosađani bili stoprocentno efikasni, čak šta više od toga

Sreća je, itekako okrenula leđa banjičkom superligašu. Ali, to je fudbal…

U vođstvo su gosti došli preko Damira Kojaševića u 21 minutu, kada je pogodio direktno iz kornera, da bi pobedu u finišu meča potvrdili Nemanja Subotić u 86 i Ivica Jovanović u 89 minutu.

Prvih 15 minuta meča proteklo je u  taktičkom nadmudrivanju u borbi za prevlast na sredini terena, da bi minut kasnije, posle jedne osmišljene akcije Milošev bio u prilici da matira golmana Rockova i donese prednost svome timu, ali je pritom loše šutirao levom nogom, koja mu nije jača strana, pri čemu je pogodio čuvara mreže Novosađana iz povoljne pozicije. U situaciji “jedan na jedan” takva greška se retko dešava, ali…

U 17 minutu Mihajlović je postigao gol, ali ga je sudija poništio zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao centarfor “lala”.

A, onda 21 minut i šok na Banjici! Damir Kojašević je direktno pogodio iz kornera, uz obilatu pomoć golmana Zogović i uže odbrane Rada. Ali, u svakom slučaju treba čestitati “desetki” „lala“ na majstoriji . Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, izuzev onog u 43 minutu. Posle kornera koji je izveo Marinković, na drugoj stativi Tanasijević je visoko skočio ,prosledio loptu do Volkova kojemu je malo nedostajalo da je pošalje u mrežu.

U nastavku meča fudbaleri Rada su krenuli još agresivnije, a u redovima novosadskog superligaša, osetio se pad koncentarcije, što su građevinari iskoristili, ali na njihovu žalost nisu materijalizovali.

Pripretio je Denić u 46 sa 18 metara, ali lopta je završila u naručju golmana Rockova. Minut kasnije Ajković je uputio odličan centaršut sa leve strane, međutim Rockov je na vreme osetio opasnost i na vreme istrčao, prigrabio loptu koju su očekivali napadači domaćeg tima.

U 59 minut trenutak za rubriku verovali ili ne, ili naj promašaj . Volkov je probio po levoj strani, pri čemu je odlično centrirao i pronašao usamljenog Lutovca kojemu je jedino preostalo da lopta prosledi u praznu mrežu, međutim mladi desnokrilni napadač Rada je, valjda u nameri da “pocepa” mrežu, promašio prazan gol i poslao loptu preko prečke u situaciji kada je to nemoguće učiniti, ali to je slučaj da i nemoguće može postati moguće.

U 53 minutu, Ajković je “zaplivao” kroz vazduh, ali je za malo ostao “kratak” da materijalizuje izglednu priliku domaćeg tima. Vojvodina se prvi put oglasila u 63 minutu kada je Vukasović šutiro sa distance, Zogović je nespretno reagovao, ali je uspeo da telom izbaci loptu u korner. Deset minuta kasnije Kojašević je, očigledno specijalista za kaznene udarce iz ugla, pogodio spoljni deo mreže, kada su mnogi pomislili da mu je po drugi put uspelo da na isti način matira Zogovića.

U 82 minutu još jedna odlična akcija fudbalera Rada, Volkov je odlično centrirao, Mladenović je pokušao trzajem glave, pri čemu je lopta završila pored stative.

U samoj završnici utakmice Subotić i Jovanović su se pobrinuli da se do tri boda stigne uz tri gola, za proboj na treće mesto tabele Superlige.