Bajern je tamo gde pripada, Rodrigez i Leva sasekli Red Bulova krila!

Fudbaleri minhenskog Bajerna zabeležili su sedmi trijumf, pošto su u 10. kolu Bundeslige slavili protiv Red Bul Lajpciga 2:0 (2:0).

Bavarci su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, a put ka sedmom trijumfu olakšao im je Orban, koji je u 13. minutu dobio crven karton, pa su gosti nastavili sa igračem manje.

Prvi gol za domaću ekipu postigao je Hames Rodriges u 19. minutu, posle odlične asistencije Robena, na 2:0 je povisio Robert Levandovski u 38. minutu.Bio je to deseti gol Poljaka u sezoni, za izjednačenje na listi strelaca sa Pjer Emerik Obamejangom.

Podsećamo, Bajern je pre nekoliko dana slavio protiv Lajpciga u Kupu. Posle 90 minuta bilo je 1:1, a gosti su prolaz dalje izborili posle penala.

Klub iz Minhena je na vrhu tabele sa 23 poena, a Lajpcig je treći sa četiri boda manje. Između njih je Dortmund koji je doživeo poraz u Hanoveru i ostao na 20 osvojenih bodova.