Bambi pogodio u 97. minutu za trijumf Partizana, Čukarički preokretom šokirao Voždovac

Fudbaleri Partizana savladali su Borac u Čačku rezultatom 2:1 (0:0), u utakmici 15. kola Superlige Srbije.

Po jakoj kiši i vetru, “crno-beli” su do trijumfa došli u dramatičnom finišu, u kojem Zoran Tošić prvo nije iskoristio penal u 88. minutu, ali se ispravio u sedmom minutu nadoknade, kada je pogodio iz slobodnog udarca. Iskusni fudbaler matestralno je izveo “slobodnjak“ sa 20-ak metara i matirao Vladimira Bajića.

Grmeli su Čačani na sudiju Novicu Anđelovskog zbog faula koji je prethodio golu kao i zbog činjenice da je meč produžen sedam minuta. Borac je bio sjajan i nije zaslužio da izgubi. Partizan je ponovo bio loš, ali igra će se po ko zna koji put zaboraviti. “Crno-beli” nose u Beograd tri boda, koja razliku na tabeli u odnosu na Crvenu zvezdu, koja je danas slavila u Zemunu 1:0, vraćaju na “minus četiri”.

Prvi gol za Partizan postigao je Tavamba u 60. minutu, ali je deset minuta kasnije izjednačio Mateus.

Samo pet minuta delilo je fudbalere Voždovca od pobede i povratka na treće mesto Superlige, ali igrači Čukaričkog poremetili su im planove.

Tvorci preokreta Čukaričkog bili su Nikola Drinčić i Nemanja Milojević, sin Zvezdinog trenera Vladana Milojevića. Pogodili su u 85. odnosno 90. minutu za veliki trijumf “brđana”. Voždovac je prethodno poveo u 22. minutu pogotkom Dejana Georgijevića, kojem je to sedmi pogodak u poslednje četiri utakmice.

Prvi poraz ove sezone kod kuće doživeo je Radnički iz Niša. Bolji od Nišlija bili su fudbaleri Napretka i pobedili sa 3:1. Radnik je u Surdulici iznenađujuće do vrha napunio mrežu ove sezone veoma dobrog subotičkog Spartaka. Bilo je 5:1 za domaćina.

Važna tri boda osvojila je i Bačka, koja je pred domaćim navijačima savladala Javor 2:1, a Mladost je pobedila Mačvu 2:0.

U prvoj utakmici 15. kola Vojvodina je sinoć na Banjici savladala Rad sa 3:0.