Po navici – Boaći! Zvezda pobedila u Zemunu pred gostovanje na Emiratima

Lider Superlige u poslednja dva prvenstvena meča nije blistao, ali je slavio protiv Mladosti (2:1) i Spartaka (1:0). Slično je bilo i u Gornjoj varoši, Zvezda je rutinski odradila posao i slavila rezultatom 1:0 (0:0) golom “prve haubice” ovog tima Ričmonda Boaćija. A baš na ovakvim susretima i na ovakav način se i osvaja titula.

Znao je to i trener Vladan Milojević koji je odlučio se da pre gostovanja Arsenalu odmori Filipa Stojkovića, Radonjić i Rodić su meč počeli sa klupe, a zbog povreda za meč nisu konkurisali Le Talek, Savić i Rikardinjo.

Tradicija je nagoveštavala siguran trijumf Zvezde. “Crveno-beli” su dobili prethodna četiri meča protiv Zemuna, koji je ostavio solidan utisak na početku sezone, ali su u poslednje vreme u ozbiljnoj krizi igre i rezultata. Poslednji trijumf ekipa “Švabe” Milanovića ostvarila je 17. septembra.

Bez obrzira na to, domaćin je iznanađujuće otvoreno ušao u utakmicu. Već u trećem minutu imali su veoma dobru priliku nakon kornera Lasickasa. Vučić je skočio ali nije bio precizan. Pet minuta kasnije prva pretnja Crvene zvezde. Boaći je šutirao, ali je lopta išla direktno u Bojana Šaranova. U 17. minutu Zemun je ponovo opasan. Dimić je pokušao, ali uspeli su da se odbrane gosti.

Gelor Kanga je u 21. minutu uposlio Pešića, koji je bio u dobroj poziciji, međutim Šaranov je ponovo na visini zadatka. Gabonac je u 30. minutu zapretio u svom prepoznatljivom stilu. Na taj način je bacao “Marakanu” u trans protiv Sparte i Krasnodara ali ovaj put je bio neprecizan. Lopta je otišla malo preko gola.

I onda možda najbolji potez u prvom poluvremenu. Donald je u 40. minutu pokušao sa velike udaljenosti, lopta je išla pod prečku, ali je Šaranov ponovo brani. Na poluvreme se otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Prva, donekle izgledna situacija viđena je u 53. minutu kada je nakon ubacivanja Anđelkovića nastala gužva u šesnaestercu domaćih. Pokušao je Kanga, ali je izblokiran.

U 58. minutu Boaćijev veliki promašaj. Gužva je bila u kaznenom prostoru Zemuna, gosti su tražili penal, signalizirajući da je lopta pogodila Trajkovića u ruku, ali sudija Nikolić nije pokazao na belu tačku. U nastavku te akcije Boaći je sa samo nekoliko metara promašio gol.

U 60. minutu pokušava Radonjić, ali bez konkretnog učinka.

Nastavila je Zvezda sa napadima, pokušavali su Pešić, Radonjić, Kanga, lopta je konstantno bila na polovini Zemuna, međutim domaći su se odlično branili.

A onda u 82. minutu Kanga je pronašao Pešića, koji se oslobodio svog čuvara, levom nogom “zavrnuo” loptu pred gol gde se nalazio Boaći, koji ispred Trajkovića “zakucava” loptu u mrežu – 0:1. Sedmi gol Ričmonda u ovoj sezoni Superlige.

Nekoliko minuta kasnije veliku šansu imao je i Kanga, ali nije uspeo. Do kraj nije bilo većih uzbuđenja, Zvezda je kontrolisala igru i rutinski sačuvala prednost, pa tako u London na meč 4. kola Lige Evrope odlazi u dobrom raspoloženju.

ZEMUN – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

Sudija: Bojan Nikolić

Stadion: Gradski

Gledalaca: 3.000

Strelci: 0:1 Boaći (82. minut)

ZEMUN: Šaranov, Kiso, Trajković, Cvetković, Dimić, Lasickas, Lečić (od 88. Vuković), Luković, Milutinović (od 46. Bubanja) (od 80. Beljić), Vučić, Mladenović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Frimpong, Babić, Anđelković (od 56. Rodić), Donald, Krstičić (od 75. Milijaš), Srnić (od 56. Radonjić), Kanga, Pešić, Boaći.