SERIE A: “Pipita” srušio “roso-nere”, lepotica El Šaravija za Romin “minimalac”

Ako poslije Lacija, Sampdorije, Rome i Intera, trener skupo renoviranog Milana Vinćenco Montela preživi i peti poraz ove sezone u 11 mečeva u Seriji A, ovaj od Juventusa pred 78.328 uglavnom svojih navijača na “San Siru”, onda se može reći da vlasnici kluba iz daleke Kine imaju iracionalno poverenje u njegove mogućnosti.

“Rosoneri“ su u velikom derbiju italijanskog i evropskog fudbala doživeli 12. poraz u poslednjih 14 okršaja sa Juventusom 0:2 (0:1).

Jubilarni 100, a potom i 101. gol u Seriji A, postigao je Gonzalo Iguain koji je tako bar na jedan dan izjednačio svoje “bjanko-nere” sa liderom Napolijem.

Domaćin je ambiciozno otvorio utakmicu, stezao je obruč pred golom gostiju, ali je tu inicijativu u potpunosti sasekao popularni “Pipita” u 23. minutu. Tada je, kao i u odlučujućem 63. minutu pokazao da mu je potrebno samo malo prostora da ugrozi gol protivnika. U oba navrata Đanluiđi Donaruma nije mogao da reaguje.

Roma je na svom “Olimpiku” stigla do treće uzastopne minimalne pobede, nakon koje su se vratili u borbu za plasman u Ligu šampiona za koji ove sezone konkuriše čak pet timova.

Izabranici Euzebija Di Frančeska nisu briljirali protiv Bolonje, ali su kao i slučaju Krotonea i Torina uspeli da jednom zatresu protivničku mrežu i stignu ukupno do osmog trijumfa ove sezone, koji će im predstavljati barem malo ohrabrenje pred dolazak Čelsija u utorak u Ligi Šampiona.

Vučica“” je povela u 33. minutu posle kornera, odlično je centrirao Lorenco Pelegrini, a let lopte još bolje ispratio Stefan El Šaravi koji je volej udarcem “iz prve” pogodio mrežu Anđela Da Koste za ispostaviće se konačnih 1:0.