BUNDESLIGA: Verder je katastrofa, Štutgart siguran protiv Frajburga

Jedini razlog zašto Verder nije poslednji na tabeli jeste Keln. U prevodu – ima neko gori. No, sa ovakvom igrom timu iz Bremena predstoji žestoka borba za opstanak u Bundesligi. U prvom nedeljnom meču 10. kola Bundeslige na Vezer stadion je došao Augzburg i savladao “zelene” sa 3:0 (2:0). A moglo je bar duplo više lopti da završi u mreži domaćih.

Mihael Gregorič ove sezone igra u odličnoj formi a danas je bio dvostruki strelac za tim iz Bavarske. U strelce se sa penala upisao i napadač Alfred Finbogason.

Verder je posle deset kola jedini tim uz Keln koji i dalje nema pobedu ove sezone, a postigli su samo tri gola, najmanje od svih bundesligaša.

Duel Štutgarta i Frajburga na “Mercedes areni” pripao je domaćinu. “Švabe” su slavile sa 3:0 i došle na 12. poziciju bundesligaške tabele.

Utakmica je rešena u 12. minutu, kada je štoper gostiju Sojunču dobio crveni karton nakon igranja rukom kao poslednji igrač odbrane.

Danijel Ginček je pogodio za 1:0 u 38. minutu, a u nadoknadi prvog dela Benjamin Pavar glavom pogađa za 2:0. Konačan rezultat postavio je Simon Terode.

Bajern je tamo gde pripada, Rodrigez i Leva sasekli Red Bulova krila!